Forum

Logon problemi hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Logon problemi hakk.

6 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
703 Görüntüleme
(@mustafacanpolat)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

A.D Site içerisinde 2 farklı lokasyon da 2 adet DC sunucularımız mevcuttur. A Şehrinde ki DC sunucu GC, B şehrinde sunucu Read only,GC şeklindedir.

Active Directory Sites and Services iki farklı lokasyonun subnetlerini de tanımlamama rağmen problemim şudur ki, B şehrinde ki clientlar kendi subnetlerinde ki sunucuya logon olmak yerine A şehrinde ki sunucuya logon oluyorlar. Bu durum haliye ağır logonlar ve Forti de FSSO gerçekleştiremiyorum.

Yine forum da ki araştırmalarımda uyguladığım yöntemlerden "Try Next Closest Site" yaptım fakat istediğim sonuca ulaşamadım.

Forumda arama yaptım ama tam soruma yanıt alamadım konu açmak durumun da kaldım.

Kıymetli insanlardan değerli bilgiler,fikirler almak isterim.

Gönderildi : 11/11/2021 10:27
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

RO DC kullandığınız için bu normal bir durum, eğer o site için logon olacak kişilerin o sunucu üzerinde cache şeklinde şifre bilgisinin saklanmasını onaylamanız gerekir. Eğer tüm şube ise o zaman soru neden RO DC kurdunuz?

How to Configure Credential Caching on Read-Only Domain Controller Windows Server 2016 (faqforge.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/11/2021 11:56

(@mustafacanpolat)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam bizimki biraz cahillik, ezbere çalışma olmuş kusura bakmayın.RODC yi daha farklı biliyordum,iyi araştırmamışız demek ki.Sanırım ADC olursa işimiz görülecek ve Udemy kursunuzdan da almak gerek fiyat kampanyası düşsün de 🙂

Gönderildi : 11/11/2021 13:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Olur öyle hepimiz öğreniyoruz hala herşeyi.

%50 indirim kuponu aşağıdaki gibidir;

https://www.udemy.com/course/microsoft-active-directory-ve-dns-egitimi-bolum1-giris/?couponCode=18C2EEB10AADD7662DE2

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/11/2021 13:35

(@mustafacanpolat)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam teşekkür ederim kupon için de, bu kursa ilave olacak mıdır ? yada daha detaylı bir kus projeniz varmı hocam içerisinde child domain gibi şeylerden detaylı bahsedildiği?

Gönderildi : 11/11/2021 16:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayır, bu giriş seviyesi ondan ucuz 🙂 devamı olmayacak çünkü udemy de bu kadar kaliteli eğitim (link attığım için demiyorum örnek IIS ve Exchange eğitimi) hak ettiği değeri bulmuyor. Ondan zamanıma yazık bu nedenle devamını çekmiyorum, sadece kurumsal müşterilere eğitim veriyoruz. Onlara da adam gün fatura kestiğimiz için udemy den bir yılda kazandığını 5 günde kazanıyoruz zaten, özetle mantıklı bir iş değil udemy eğitimleri.

Gönderildi : 11/11/2021 16:50

Paylaş: