Forum

Client bilgisayarın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Client bilgisayarın belirli gruplara Usb bellek engellenmesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Domain yapısında bazı kullanıcı gruplarının çıkartılabilir disklerin engellemesini yapmak istiyorum bunla alakalı bir çok konu var. Benim sormak istediğim, Client bilgisayar olarak değil kullanıcı bazlı engelle yapmak istiyorum mesela 1. gurup bilgisayarda oturum açınca çıkartılabilir depolama cihazları çalışmasın. Fakat yönetici o bilgisayarda oturum açınca çıkartılabilir depolama cihazlarını kullanabilsin. Bir makalede kuralı devreye almadan önceden tanımlanmış bir çıkartılabilir depolama aygıtı var ise sürücüsü yüklenmiş ise kural çalışmaz engelleme olmaz diye okudum geçerliliği var mı. Eğer var ise  yönetici oturum açıp bir usb disk taksa oturumu kapatıp engelli kullanıcı oturum açınca usb disk engellenmez. Bu kısımda bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var. GPO yönetimi ve dağılımı konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.

Gönderildi : 08/09/2023 16:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, GPO bu kadar keskin bir yönetim sunmuyor. Bu tür ihtiyaçlar için DLP gibi ürünler yani OS seviyesinde agent olması lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2023 16:52

Paylaş: