Forum

Group Policy ile Wi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Group Policy ile Windows 10 Kilit Ekranından Windows Spotlight Öğelerini Kaldırma

6 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
1,930 Görüntüleme
(@selahattinacikgoz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar,

Windows 10 Pro işletim sisteminde şu makeleden faydalanarak;

Makale: https://www.hakanuzuner.com/windows-10-pro-surumu-icin-gpo-ile-lock-screen-yonetimi-configure-windows-spotlight-on-the-lock-screen/

Lockscreen yönetimi yapmaktayız. Şirket logosu vs gibi kurumsal bir lockscreen ekranımız var. Fakat lockscreen ekranında aşağıda görsel olarak örneğini paylaştığım tipsler mevcut. Ve "Bu Resmi Beğendiniz mi ?" gibi linkler gözüküyor. Bir süredir araştırıyorum fakat bu tipsleri kaldırmak için işletim sisteminin en az Enterprize seviyesinde olması gerektiğini gördüm. Pro için alternatif bir yöntemini bir türlü bulamadım. Muhtemelen basit bir çözümü vardır. Daha önce uğraşan bir kişi varsa deneyimlerinden faydalanmak isterim.

image 85

Saygılarımla.

Gönderildi : 19/11/2021 13:14

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4349
Co-Helper

Evet Pro'ya bu hazır policy'leri basamazsınız. github da bunla ilgili birşeyler görmüştüm sanki taramakta fayda var.

https://www.cozumpark.com/community/ipucu/windows10-client-arayuz-ayar-market-ve-appx-duzenlemeleri/

initial script günceline eklemişler mi bakarsınız.

Veya bunla ilgili varsa reg kaydı var mı bulmak lazım. Bazı set'lerin yok, araştırmadım bu tips ile ilgili var mı bilemiyorum.

Bu ileti 1 yıl önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2021 14:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33014
Illustrious Member Yönetici

Ne kadar ekmek o kadar köfre arkadaşlar 🙂 Birde meraktan soruyorum neden kaldırmak istiyorsun ben çok beğeniyorum o linkleri.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2021 18:25

(@selahattinacikgoz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam bu resmi beğendiniz mi diye bir soru var yada bu resim hakkında daha fazla fikir gibi bunlar çok anlamsız oluyor kendi kilit ekranımıza göre ama en sonunda bende vazgeçtim sanırım bir yolu yok 😀 

Gönderildi : 20/11/2021 15:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33014
Illustrious Member Yönetici

Hım bu aklıma gelmedi, doğru kendi resmini koyuyorsan saçma olur ama ben zaten böyle şeylere karşıyım, bırakın kardeşim yani zorla lock screen, backgroun vs olaylarına çok anlamıyorum. Tamam kurumsal kimlik ok ama bir yerde durmalı bu 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2021 17:26

(@byrampage)
Gönderiler: 18
Eminent Member

@selahattinacikgoz Merhabalar,

Bunu Windows 10/11 Pro versiyonlarda kaldırmanın bir yolunu bulabildiniz mi hocam ?

Bende Force a Specific Default lock Screen and Logon image üzerinden kaldırmayı denediğimde Diğer sürümlerde kaldırabileceğini söylüyor maalesef. Pro için bakınıyorum.

Gönderildi : 24/01/2023 10:41

Paylaş: