Forum

Domain Ortamındaki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Domain Ortamındaki Kullanıcıların Ağ Üzerinden Local Disk Erişimini Engelleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
741 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,
Konu Önceden Açılmıştır Ama Tam Olarak Emin Olamadım Lütfen Af Buyurun, Yada Terim Olarak Net Ortamında Ben Tam Olarak Arayarak Sonuca Ulaşamadım,

Active Directory Dahil Ettiğim Kullanıcılarda DC-İstemci veya İstemci-İstemci Arasında Net Bios veya IP Adresini Yazdıktan Sonra \C$ veya \D$ Yaptığımızda DC Şifresi İle Kullanıcının Dizinine Erişim Sağlanmaktadır,

Forumlarda Bir İşlem İnceleyip Uyguladım Regedit Üzerinde,

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters\AutoShareServer
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters\AutoShareWks

Yalnız Bu Şekilde C ve D Engelliyor Ama E Diskine Erişim Yapılabiliyor

Bu Durumu Kaldırmak İstiyorum Ama Hangi Makale veya Konuyu İnceleyebilirim ?

Gönderildi : 16/06/2023 08:26

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

DC şifresi değil hocam o domain admin veya clientlerde local admin olan kullanıcıdır muhtemelen , aşağıdaki gibi bir komut ile o paylaşımı logon script vb ile kapatabilirsiniz.

net share sharename /delete

Gönderildi : 19/06/2023 13:19

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @vasviuysal

DC şifresi değil hocam o domain admin veya clientlerde local admin olan kullanıcıdır muhtemelen , aşağıdaki gibi bir komut ile o paylaşımı logon script vb ile kapatabilirsiniz.

Geri Dönüş İçin Teşekkür Ediyorum @vasviuysal,

Belirttiğiniz Şekilde Logon Script İle Çözüm Sağladım Ama Şöyle Bir Durum Var, Yeni Bir Disk Oluştursanız Dahi Otomatik Olarak F$ Şeklinde Paylaşıma Açılmaktadır,

Sanırım Bu Windows Tarafından Gelen Bir Durum Olduğunu Düşünüyorum ?

Gönderildi : 20/06/2023 20:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @ibrahimayhan

Gönderen: @vasviuysal

Geri Dönüş İçin Teşekkür Ediyorum @vasviuysal,

Belirttiğiniz Şekilde Logon Script İle Çözüm Sağladım Ama Şöyle Bir Durum Var, Yeni Bir Disk Oluştursanız Dahi Otomatik Olarak F$ Şeklinde Paylaşıma Açılmaktadır,

Sanırım Bu Windows Tarafından Gelen Bir Durum Olduğunu Düşünüyorum ?

aynı scriptin içine f g h vb için birkaç satir daha ekleyebilirsiniz hocam 

Gönderildi : 21/06/2023 09:27

Paylaş: