Forum

Windows Server SMTP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server SMTP Virtual Server Mail Gönderilmiyor

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
621 Görüntüleme
(@selahattinacikgoz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Localde smtp relay olarak kullandığımız 3 adet windows server 2019 mevcut. Dün geceye kadar hepsi localde notification maillerini gönderiyordu ancak gece saat 02:40'dan sonra mail alamadığımızı tespit ettik.

Kontrol ettiğimizde test maillerinde success alıyoruz ancak ulaşan herhangi bir mail yok. IIS loglarını kontrol ettik sc_statusleri 250 olarak görüyoruz. Ancak mail bir türlü alıcısına ulaşmıyor.

Şirket genelinde bu şekilde çalışan 3 sunucumuz var ve 3'ünde de aynı sorun var. Office365 smart host yada mx kayıtlarınıda kontrol ettim ancak herhangi bir problemli durum yok. Şuan 3 sunucudaki smtp virtual server üzerinden gönderilen mailler succes olmasına rağmen alıcıya ulaşmamaktadır.

Yaşadığımız sorunla daha önce karşılaşmış iseniz değerli tecrübelerinizden faydalanmak isteriz.

2023 02 15 11 35

Teşekkürler.

Bu konu 1 yıl önce Selahattin Açıkgöz tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/02/2023 11:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Kullanılan hesapların 365 de MFA, auth durumunu kontrol ediniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2023 14:38

(@selahattinacikgoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Selamlar,

From'da kullandığımız hesaplar office365'de kullanıcısı yok. [email protected] diye bir kullanıcıdan backup mailleri attırıyor ama backup diye bir kullanıcı aslında yok. bu yüzden MFA takılma durumu söz konusu değil. Birde ek olarak Anonymous Access kullanıyoruz.

Gönderildi : 15/02/2023 14:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

smtp için basic auth kontrolü yaptınız mı?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2023 14:49

(@selahattinacikgoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet şimdi tekrar kontrol ettik. Test email success infosunu alıyoruz. ancak mail fromdaki adrese ulaşmıyor.

Gönderildi : 15/02/2023 15:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/basic-authentication-kapanisi-icin-guncelleme/

Benim kastettiğim buydu yanlış anlaşılma olmasın. Bu da ok ise benim hızlıca diyebileceğim birşey kalmadı. 365 Relay ayarlarını kontrol ve tekrar atama denenebilir. Telnet ile kontrol ve daha fazla log bulmak lazım.

Gönderildi : 15/02/2023 18:25

(@selahattinacikgoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Son durum hakkında bilgi vermek için yazıyorum, Office365 connector'e eklediğimiz ip adreslerine bir türlü izin vermiyor gibi bir durum var kullandığımız sunucunun wan ip'sini hiç kullanmadığımız bir ip verip yine relay yapmak istediğimizde bir türlü gönderilen emaili teslim ettiremedik. Konuyla ilgili microsofta da kayıt açtık. 

Gönderildi : 17/02/2023 08:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, son durum nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2023 12:09

Paylaş: