Forum

Group policy Check ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Group policy Check Script

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,426 Görüntüleme
 inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yeni kurulan pclerde group policy alırken eskisine göre daha uzun sürmeye başladı ,acaba group policy alma durumlarını check edecek ve nerede zaman kaybettiğimizi kontrol edebilen bir script bulma sansım var mıdır ?

Gönderildi : 26/03/2021 19:20

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Rsop aracı policylerin durumu ile ilgili yardımcı olur. Kontrol etmek istediğiniz istemcinin çalıştır menüsünden rsop.msc komutu ile aracı çalıştırabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ayrıca bknz: https://sozluk.cozumpark.com/Resultant-Set-of-Policy-RSOP

Gönderildi : 26/03/2021 21:04

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

gpresult /h çektiğinizde uygulanma sürelerini verir zaten bu size bir fikir verir. Geri kalanı performance, analyzing makalesi okumaktır. Hakan abinin de slow links makalesi var.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 21:32

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz merhabalar cevabınız için teşekkür ederim.Açıkçası gpresult ile duruma bakıyorum ancak şöyle bir sorun yaşıyorum.

Pcler belli bir yere kadar policy alıyor ancak bilmediğim bir nokta da alması gereken policyleri daha geç almaya başlıyor.Acaba bunu adım adım takip edebilir miyim diye düşünmüştüm.Gpresult raporu bana sınırlı bilgi veriyor.

Gönderildi : 26/03/2021 22:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

New tool: Policy Analyzer - Microsoft Tech Community

Beklentinizi sizin adınıza batch edecek bir tool bilmiyorum pek ihtimal dahilinde değil belki Hakan abi biliyordur görünce varsa yazar.
Çok fazla ve hatalı yöntemli .exe, wmi rule basıldığında bu olur sizin rule'larınızı baştan ele almanız doğru yöntem olur. Yani ne yaptıkları önemli.
\SYSVOL ağacında da herhangi bir sorun olmamalı.
Aramayı kullanmanız lazım araştırarak ilerlemeniz gelecek dönem için de doğru yöntemleri seçmede yardımcı olur.

Understand the Effect of Fast Logon Optimization and Fast Startup on Group Policy | Microsoft Docs
Check Group Policy Infrastructure Status | Microsoft Docs
Troubleshooting Group Policy Using Event Logs | Microsoft Docs
GPO Yavaş ağ bağlantısı hk. – Windows Server – ÇözümPark Forum (cozumpark.com)
Group Policy Slow links Detection Nedir? - Hakan Uzuner

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2021 00:10

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Teşekkür ederim sağolun.

Gönderildi : 29/03/2021 11:27

Paylaş: