Forum

Domain Ortamında Po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Ortamında Powershell Scripti - Original Install Date

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
271 Görüntüleme
(@emrahbayar)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain ortamındaki yer alan computerların powershell scripti ile OS(işletim sistemi) yüklenme tarihlerini toplu olarak çekebileceğimiz scripte ihtiyacımız bulunmaktadır. Böylelikle kurulum tarihleri çok uzun süre geçmiş bilgisayarları saptayıp format işlemlerini başlatacağız.

Gönderildi : 10/06/2024 13:25

(@eroldursun)
Gönderiler: 2195
Famed Member

merhaba ;

cmd ile systeminfo|find /i "original"

bulabilirsin.

Gönderildi : 10/06/2024 14:16

(@eroldursun)
Gönderiler: 2195
Famed Member

powershell ile de 

gcim Win32_OperatingSystem | select Version, InstallDate, OSArchitecture

böyleymiş.

Gönderildi : 10/06/2024 14:18

(@emrahbayar)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu sadece localdeki cihazın bilgisini verir. Bna tüm domain ortamındaki cihazların lazım

Gönderildi : 10/06/2024 14:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4550
Co-Helper

Erol wmi bilgisini yazmış onu script haline getirmeniz lazım yada webdeki benzer scriptleri o komutla güncelleyeceksiniz, scriptler için chatgpt den faydalanabilirsiniz.
Daha önce benzer konularda yazmıştım softperfect netscan isimli ücretli uygulamayla ağdan bu tip wmi vs bir çok şeyi çekebilirsiniz. Lan scan yaparken seçtiğiniz detayları da getirir toplu rapor çıktısı alabilmiş olursunuz faydalıdır. Kurumsal da benzer çok fazla inventory uygulaması var hem bunlardan ucuz hem de daha hızlı kullanımı var.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/06/2024 16:47

Paylaş: