Forum

GPO Ters Policy Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] GPO Ters Policy Hk.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
249 Görüntüleme
(@sefaarslan)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar. Gpo ile bastığımız herhangi bir policyi iptal etmek istediğimde ters policy yapmama rağmen kullanıcılar ters policy i almıyor. Mesela Interactive logon: Machine inactivity limit e süre verdiğimde makineler bunu alıyor sürede değişiklik yaptığımda da alıyor fakat not defined e çektiğim zaman kullanıcılarım bunu almıyor. Bunun gibi diğer policylerde de iptal etmek istediğimde tersine policy çalışmıyor. Daha önce yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Gönderildi : 07/06/2024 10:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33283
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, her gpo için bazı konuları bilmeniz gerekli. Yani temel olarak aslında preferences dışında gpo için not defined yapmak ilkeyi sonlandırmak için yeterlidir. Sadece preferences kalıcı olarak kayıt defterini değiştirdiği için ilgili gpo objesini kaldırsanız, silseniz, makineyi başka ou ya alsanız bile geçerli olmaya devam eder.

Burada ki durumda ise sanki bu bpo screen saver ile ilişkili bir gpo ondan örnek hala screen saver enable iken bunu disable yapmanızın bir anlamı olmuyordur, örnek hem screen saver ı kapatın hem de bunu sorun çözülecektir. bunu gibi uyguladığınız gpo ların neyi tetiklediğini veya örnek session limit ama RDP için session limit ise siz normal limiti denetliyorsanız yine böyle sorunlar yaşayabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2024 10:48

(@sefaarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam cevap için teşekkür ederim. O zaman bu tarz durumlarda süreyi epey bir uzatmak yeterli olacaktır sanırım. 

Gönderildi : 07/06/2024 10:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Screen Saver' ı kapatabilirsin demek istemiştim 🙂

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2024 13:44

(@sefaarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam gpo uzerinden regeditteki ilgili regi sildirdim sorun duzeldi. Yanit icin tesekkur ederim

Gönderildi : 08/06/2024 13:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim, geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 08/06/2024 15:53

Paylaş: