Forum

Firewall Disable Ed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall Disable Edilmesi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
769 Görüntüleme
(@sahinmesut)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar GPO ile güvenlik duvarını nasıl kapatabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/04/2009 12:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Computer Configuration, Administrative Templates, Network, Network Connections, and then Windows Firewall

Gönderildi : 29/04/2009 12:35

(@MEHMETKILIC)
Gönderiler: 7
Active Member

Arkadaşlar Şahin Beyin sorduğu soruyu bende soruyorum. Ne yazık ki kimse bir cevap yazmamış. Çok yazık.

Windows 20003 Ser' da Group Policy Object Editor -->  Administrative Templates --> Network --> Network Connections --> Windows Firewall

- Domain Profile

- Standrt Profile

[img] [/img]

her iki klasördeki GPO komutlarını inceledim fakat Client PC lerin güvenlik duvarlarını kapatamadım.. İstemci bilgisyarların GPO ile GÜVENLİK DUVARLARINI NASIL KAPATABİLİRİM?

Bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşarlar ise sevinirim. Sitenin amacıda bu değilmi zaten. Bilgi paylaşmak, bişeyler öğretmek kadar erdemli bişey olamaz. Ben o düşüncedeyim, bildiğim herşeyi paylaşırım. Yardımlarınız için tşkler.

Gönderildi : 02/12/2010 16:19

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Mehmet Bey bu kadar çok paylaşım yapılan bir sitede "cevap vermemişsiniz, erdemdir, ben paylaşırım" diye yazmak nankörlükdür diye düşünüyorum. Buğra hoca cevap vermiş fakat soruyu soran kişi devamını getirmemiş. Üyelerimizden beklediğimiz birşeyde sordukları soruları takip etmeleri, olumlu yada olumsuz sonuçlarını geri dönüş yapmalarıdır.

Sorunuzun cevabına gelince Domain Profile altındaki Windows Firewall: Protect all Network Connections" seçeneğini disable etmeniz gerekiyor. Bu gpo yuda computer OU suna uygulayıp, bilgisayarlarınızında bu OU da olması gerekiyor.

"Bu ilke ayarını devre dışı bırakırsanız, Windows Güvenlik Duvarı çalışmaz. Bu, Windows Güvenlik Duvarı'nın çalışmayacağından ve yerel olarak oturum açan yöneticiler tarafından başlatılamayacağından emin olmanın tek yoludur." 

Gönderildi : 02/12/2010 16:33

(@MEHMETKILIC)
Gönderiler: 7
Active Member

Teşekkürler Uğur Bey. Dediğinizi şimdi GPO da deniyeceğim. Paylaşım için tşkler.

Bu sektörde maalesef bilgi paylaşımsızlığı gibi bir durum var. Hangi Bilgi İşlemci arkadaşımıza takıldığımız bir konuyu sorsak inanın %70 cevap vermiyor. Benim tepkilerim o kişilere. Bunu kabul etmek istemesekte bu böyle.Oysa ben bilgi paylaşılmaktan yanayım ve bir kişiye birşey öğretmek kadar güzel bişey olamaz. Öğrendiğimiz bilgiler paylaşılmak içindir.

Baştanda değiğim gibi bu siteyi kuran arkadaşlara minnetarlığımı sunuyorum. Allah onlardan razı olsun.

Gönderildi : 02/12/2010 17:29

Paylaş: