GPO ile dosya uzant...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile dosya uzantıları soru  

  RSS
Mustafa GÜLHAN
(@MustafaGULHAN)
Üye

Değer li arkadaşlar Active Directory de belirlediğimiz dosya uzantılarının calışmamasını nasıl sağlarız. Group Policy var mı boyle bir sorun için. foruma baktım ama ya ben bulamadım yada yok.dunden beri arıyorum bir türlü bulamadım...

Alıntı
Gönderildi : 29/04/2009 13:09
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


File Server uygulaması ile ilgili uzantıya sahip dosyaların barınmasını engelleyebilirsiniiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2009 15:06
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Tam olarak neyi yaşaklamak istediğinizi belirtirseniz net bir cevap verebiliriz. Soru çok havada kalmış bu haliyle.


İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2009 15:07
Mustafa GÜLHAN
(@MustafaGULHAN)
Üye

Evet soru biraz abes olmuş aceleden olsa gerek. Domaine bağlı kullanıcıların belirledigimiz örnegin rar, zip  dosyalarını acmasını istemiyoruz bunun için yapmamız gerekenleri sormustum soru havada kalmıs. bulmuskende yazayım.

Herhangi bir dosya uzantısı kullanımını engellemek için. Group Policy Management Consol dan Default Domain Policy altında Windows Settings altında Security Settings altında Software Restriction Policies altında bulunan Securty Level kısmından yapıyoruz fakat öncelikle Engellemek istedigimiz dosya uzantılarını belirlemek için Software Restriction Policies altında "Designed File Types" açıp engellemek istedigimiz dosya uzantılarını ekliyoruz. default da bir çok dosya uzantısı geliyor kaldırmak istedigimizi Remove dedikten sonra sadece engellemek istediklerimizi ekliyoruz ve "Security Level" Kısmından "Disallowed" girdisini varsayılan hale getiriyoruz.


Bu sorunun olması iyi oldu Software Restriction bölümü gercekten cok kapsamlıymış. bu sekilde yapmak pek mantıklı deil bir çok dosya uzantısı var hepsini tek tek sil ekle. ama öğrendigim iyi oldu. :).
Kendi sorudugum soruyuda kendim yazdım ayıp olmaz inş 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2009 23:55
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Sorunu çözmeniz güzel, geri bildirim için teşekkürler.Tecrübe esastır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/04/2009 01:56
Ahmet Akkaya
(@AhmetAkkaya)
Üye

dosyaların çalışması değil de taşınmasını engelleyebilir miyiz.usb den cd-rom dan internet ortamında ... pc ye taşınması kopyalanmasını engellemek.ama usb,cd-rom kapatmadan yapabilir miyiz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2011 14:00
Paylaş: