Forum

fax servisini gpo i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fax servisini gpo ile dağıtırken cd istiyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@ahmetsagir)
Gönderiler: 141
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese hayırlı cumalar

arkadaşlar 2008 server üzerinde microsoft fax servisini kullanarak fax gönderme-alma işlemi yapabiliyoruz. GPO ile bu fax'ı kullanıcılara publish ettiğimde kullanıcılarda yükleme için cd isteyen bir ekran çıkıyor. sanırım clientlarda fax servisini kurmak için istiyor. Bu aşamayı da GPO ile nasıl geçebilirim. clientlar XP Pro. SP3

kullandığım logon script 

Set WshNetwork = CreateObject("WScript.Network")

WshNetwork.AddWindowsPrinterConnection "\\10.0.0.7\fax"

WshNetwork.SetDefaultPrinter "\\10.0.0.7\fax"

Gönderildi : 17/04/2009 13:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

gpo üzerinde dağıtım paketini oluştururken ortak bir klasöre FAX servisi için gerekli dosyaları kopyaladınız mı?

genelde bu klasör herkes tarafından read & execute hakkına sahip olmalıdır ve admin share (klasöradı$ yapın.

daha sonra da GPO da dağıtım paketini oluştururken msi gösterin ve ilgili kurulum dosyaları da orda olmalı. ve msi paketinin yerini gösterirken mümkünse \\sunucuadı\paylaşımadı şeklinde verirseniz kullanıcılara publish edilir ve kurulum aşamasında da gerekli dosyalar paylaşımdaki klasörden alınır.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/04/2009 04:42

(@ahmetsagir)
Gönderiler: 141
Reputable Member
Konu başlatıcı

mümin hocam cd'den fax servisi için gerekli olan dosyaları nasıl alınıyor. herhangi bir msi paketi olmadığı içinde kurdurmuyorum. cd'den fax servisi için olan dosyaları alıp nasıl msi paketi yapıcaz.

Gönderildi : 20/04/2009 11:26

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Networkte herkesin okuma hakkının olduğu bir paylasima xp cd sinin icerigini kopyalayip 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup]
"SourcePath"="\\server\xp-share\"

seklinde bir registry dosyasini clientlere acilista gomerseniz 

cd istemek yerine networkteki paylasimdan gerekli olan dosyalari otomatik olarak alacaklardir clientleriniz

kolay gelsin 

Gönderildi : 22/04/2009 13:59

Paylaş: