Forum

İnternet raporlama ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet raporlama | İnternet Yönetimi|İnternet Kontrolü|İnternet Denetim|İnternet Kısıtlama Programı|İnternet Kısıtlaması|İnternet Filtre|İnternet Taki Programı

25 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
892 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain ortamında kullanıcıların gün içinde hangi siteleri ziyaret ettiğini yöneticiye mail yoluyla bildiren bir program veya bir ayar var mıdır? (sistemde isa vs yok)

Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/04/2009 12:41

(@ilhankilic)
Gönderiler: 28
Eminent Member

bunu yapmak için mutlaka gateway de çıkışı kontrol eden bir sistem gerekli fortigate ve fortianalyzer gibi. ancak şöylede bir program var active directory varsa rapor ederim diyen.

Stealth Activity Reporter 5.0 (Windows)

Gönderildi : 17/04/2009 12:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sadece raporlama yapacaksan ve süresi 1 ay gibi ise, Websense kurabilirsin..! Stand alone

Gönderildi : 17/04/2009 13:01

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Aslında raporlama değilde şirkette gün içinde hangi web siteleri ziyaret ediliyor tarzında bir araştırma yapmam istendi o yüzden.

Başka alternatifler varsa yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/04/2009 14:13

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

CcProxy işini görebilir.Bahsettiğin gibi kullanıcıların anlık hangi siteye girdiğini hem gösteriyor ve log olarak tutuyor.

Kolay Gelsin

,

Gönderildi : 17/04/2009 17:23

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

İnceliyorum

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/04/2009 14:57

(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member

Dogan bey benim şirkette kullanıdıgım program tam size göre fazlada diyebilirim.ismi İnter Filtre 4.3.1 versiyonu harika bir program ve ücretsiz.googleden bulup indirebilirisinz.özellikleri ana makina ve terminallere kurdugunuzda aynı ekranda 60 tane terminal ekranlarınını görebiliryorsunuz.her ekranın üstünde 6 tuş var.birisi ekranı direk kitleyip parola soruyor.birisi saat ayarlarını istenilen zaman ayarlayıp kapatbiliyosunuz.diğeri bilgisayarı kapatıyor.Diğeri geçmişte girilen siteleri ve o an hangi dosyayı açmış neler yapmış kayıtlarını alıyor.diğeri termianallere mesaj atma.son olarakta seçtiğin ekranı tam ekran yapıyor.bunu haricindeki özellikleri site havuzlama-site yasaklama-kelime yasaklama-program yasaklama harika bişey bence dene...

Gönderildi : 18/04/2009 17:45

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Dogan bey benim şirkette kullanıdıgım program tam size göre fazlada diyebilirim.ismi İnter Filtre 4.3.1 versiyonu harika bir program ve ücretsiz.googleden bulup indirebilirisinz.özellikleri ana makina ve terminallere kurdugunuzda aynı ekranda 60 tane terminal ekranlarınını görebiliryorsunuz.her ekranın üstünde 6 tuş var.birisi ekranı direk kitleyip parola soruyor.birisi saat ayarlarını istenilen zaman ayarlayıp kapatbiliyosunuz.diğeri bilgisayarı kapatıyor.Diğeri geçmişte girilen siteleri ve o an hangi dosyayı açmış neler yapmış kayıtlarını alıyor.diğeri termianallere mesaj atma.son olarakta seçtiğin ekranı tam ekran yapıyor.bunu haricindeki özellikleri site havuzlama-site yasaklama-kelime yasaklama-program yasaklama harika bişey bence dene...

özgür hocam bilgileriniz için teşekkür ederim.sormak istediğim ufak bi şey var..server a bağlı olan xp makinalardada bu dediğiniz program çalıştırma imkanımız varmı..

Gönderildi : 19/04/2009 00:29

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Özgür Bey'in bahsettiği Internet Filtre programı  hem free hemde yönetimi kolay olmasından dolayı tercih edilebilir. Bu programda Server - Client mantığı yoktur. Programı kurduğunuz tüm PC ler kendini server diğerlerini client olarak görür ama siz yetenek ayarları kısmından gerekli ayarları yaparak internet trafiğini tek PC den yönetebilirsiniz. Bu program Workgroup ortamında çalıştığı gibi Domain ortamındada çalışmaktadır.

Ek olarak Netron Gözcü' yüde deneyebilirsiniz. NEtron Gözcü ile Internet Denetimi hakkında bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Gönderildi : 20/04/2009 13:38

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sinan hocam önermiş olduğunuz netron gözcüde sadece yerel olarak ayar yapılabiliyor bu yüzden işime yaramaz network için sniff eden bir program gerekli ccproxy işime yaramadı çünkü gerekli logları tutmadı server'a kurmama rağmen başarılı olamadı.Şuan inter filtreyi inceliyorum onu deneyeceğim.Bununla ilgili olarak gerekli konfigürasyonu yapacağım bir döküman varsa paylaşırsanız sevinirim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/04/2009 19:06

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Internet Filtre programını kurdunuz mu? Ne yapmak istediğiniz paylaşırsanız yol göstermeye çalışayım.

Gönderildi : 20/04/2009 19:09

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İnternet filtreyi deniyorum şuanda. Şirketteki kullanıcılar gün içinde hangi hangi web adreslerini ziyaret ediyorlar open dns kullanıyorum gerçi fakat daha profesyonel olarak bir web içerik filtreleme gibi bir uygulamayı şirkette hayata geçirmeyi istiyorum. 🙂

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/04/2009 19:16

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

İnternet filtre programını denedim client tarafında gerçekten güzel filtreleme yapıyor fakat networkteki ip'leri elle eklememe rağmen bir türlü clientleri sniff etmiyor.

[img] [/img]

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Gönderildi : 21/04/2009 12:27

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Programı çalıştırdıktan sonra Oto Kontrol e tıklayın. Karşınıza 60 PC yi yönete bileceğiniz bir ekran gelecektir. Burada istediğiniz PC nin üzerine giderek Geçmişi Görüntülemeyi seçtiğinizde o PC nin İntenet kayıtlarını txt dosyası olarak size verecektir.

[img] [/img]

Gönderildi : 21/04/2009 12:40

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Sinan hocam,

Resimdeki gibi makinalara bağlandım geçmiş listesini alabilirsinize tıkladığımda ve diğerlerine de tıkladığımda hiçbir tepki vermiyor

[img] [/img]

Gönderildi : 21/04/2009 13:23

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Takip etmek istediğin PC de kura tıklayın. Yetenek Ayarlarında Listeler ve ayarlar tüm bilgisayarlarda görünsün dışındaki seçimleri yapın ve kaydedin.

Gönderildi : 21/04/2009 13:27

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İnter filtreyi kurdum clientlara fakat bazılarında kurulumu tamamladıktan sonra hata raporu gönderme çıkıyor ve program kendini kapatıyor bunu neden yapabilir 2 makinada yaptı bu sorunu biri sp2 diğeri sp3

Gönderildi : 22/04/2009 13:24

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Programı çalıştırdıktan sonra Oto Kontrol e tıklayın. Karşınıza 60 PC yi yönete bileceğiniz bir ekran gelecektir. Burada istediğiniz PC nin üzerine giderek Geçmişi Görüntülemeyi seçtiğinizde o PC nin İntenet kayıtlarını txt dosyası olarak size verecektir.

[img] [/img]

işte bu resimdeki gibi listeyi göremedim ben

bu arada cevap verilirken nedense açılmak bilmiyor yazacağım yer

Gönderildi : 03/05/2009 00:03

(@efemurat)
Gönderiler: 53
Trusted Member

arkadaşlar yardım hepl 🙂 inter fitre harika tam benim istediğim gibi ama kurumda kulladımğım bilgisayarlarda active drectory var user bilgisayarlara kurduğumda regedit hatası alıyorum ve devamlı çıkıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 14/05/2009 17:47

Sayfa 1 / 2
Paylaş: