Forum

Domain'e alamama pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain'e alamama problemi

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@YasinKurtulus)
Gönderiler: 146
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Son günlerde Kurduğum notebook'ları kullanıcıya vermeden önce domain'e almaya çalışırken problem yaşıyorum

"Domain ismi" olarak girdiğimde domain bulunamadı hatası veriyor ama "domain ismi".local olarak enter'ladığımda sorun olmuyor. bunun nedeni nedir 

Ayrıca bir kullanıcının laptop'unda da bu konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm bir sorun var şöyle ki ;

Bildiğiniz gibi domain'deki laptopta kullanıcı isminizle oturum açarsanız active directoryda ki isim soyisminiz başlatta gözükür

Ancak bir kişinin bilgisayar açıldıktan sonra başlatta isim soyisim kullanıcı adına dönüşüyor 

Ahmet Mehmet oluyor P0123 (personel numarası) ve networkte ki paylaşımlara giremiyor logon unsuccessful uyarısı alıyorum

Sorunun server bazlı olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 14/03/2009 18:39

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Merhaba,

Sisteminizde netbios disable ise doaminin tam adını yazmadan client'ı domaine ekleyemiyorsunuz. Netbios disable mı?

1 kişide yaşadığınız problem ile ilgili ise client üzerinde nslookup'tan baktığınızda DNS olarak olması gereken DNS'i görüyor mu? kontrol edebilir misiniz?

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 14/03/2009 18:45

(@YasinKurtulus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

netbios'un disable olup olmadığını nerden görebilir/değiştirebilirim ?

Gönderildi : 14/03/2009 19:20

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member

TCP/IP özelliklerine girdikten sonra, advanced menüsüne tıklayıp, WINS tabına geldiğinizde aşağı kısımda görebilirsiniz.

Gönderildi : 14/03/2009 19:24

(@YasinKurtulus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server'ın local area connetion kısmında ki tcp/ip settings'ten bahsediyorsunuz değil mi 

bu yani ;

Gönderildi : 14/03/2009 19:31

(@YasinKurtulus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sayın Engin Özşahin İlk sorunum düzeldi netbiosu enable ettim çok teşekkürler...

2.sorunu pazartesi bakacağım.

Gönderildi : 14/03/2009 20:01

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member

Sorununuzun düzelmesine sevindim fakat Netbios'u disable olarak bırakmanız domain güvenliğiniz açısından tavsiye edilir.

Kolay gelsin

Gönderildi : 14/03/2009 20:37

Paylaş: