Forum

server 2008'e ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008'e geçiş

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yapımda Server 2003 Std. Edt. 32Bit 1 adet DC, 1 adet Exchange Server 2003 Ent. Ed. İşletim Sistemi server 2003 Ent Edition 32Bit, 4 adet ADC Server 2003 Std Edt. 32Bit. mevcut. 

Sadece DC'mi server 2008'e migrate edersem  Exchange serverımın ve ADC'lerimin kesintiye uğramadan çalışması için yapmam gerekenler nelerdir? DC'im server 2008 iken diğer bütün sunucularımın(SQL, Sharepoint, ADC, Exchange, RMS vs.) server 2003 ve clientlerım(XP Pro SP2 ve SP3) olması sistemlerimin çalışmasında dengesizlik yaratır mı? Yayınlanan migration makalelerini okudum fakat biraz daha bilgiye ihtiyacım var.

Teşekkürler

Gönderildi : 14/03/2009 18:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Eğer W2008 e geçirmek istediğiniz makine üzerinde exch gibi sql gibi diğer servisler var ise tabiki bunların da gereksinimlerini yerine getirmeniz gerekir . Size tavsiyem ilk olarak DC leri geçirmeniz ve yapı oturduktan sonra diğer geçiş sürecine devam etmeniz olacaktır

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/03/2009 03:49

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam,

Dc'yi ve 4 adet ADC W2008'e geçirdiğimi varsayıyorum, fakat makalelerde DC'yi W2008'e geçirdikten sonra exchange server'ı hala 2003 olarak kullanmaya devam etmek için(işletim sistemide 2003 Ent) hangi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda bilgi yazmoyurdu sanırım. O zaman DC yi ve ADC yi W2008'e ktadıktan sonra exhange server 2008 üzerinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek yok diyebilir miyiz?

Gönderildi : 15/03/2009 15:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

exch 2003 için yapmanız gereken birşey yok . ortam 2008 olsada exch windows 2003 üzerinde ise bir sorun olmaz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2009 01:38

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan hocam.

Gönderildi : 16/03/2009 02:34

Paylaş: