Forum

Domain controller d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain controller donanım olarak sunucu değişimi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@burakbilir)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ortamımızda yaklaşık 50 pc var ve normal pcden yapılmış dc ve wmvare üzerinde addc ve file server rollerini (win 2012 r2) işleten bir sunucumuz var. 

şirketim taşınacağından yeni yere geçerken dc olan makinayı sunucu mimarisinde bir makine ile değiştirmeyiistiyorum nasıl bil yol izlememi önerirsiniz.

teşekkürler.

Gönderildi : 16/03/2017 19:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Sunucuyu ADC olarak yapılandırır replicate edersiniz tüm işlemler tamamlandığında pc'i kaldırır ADC DC haline getirirsiniz. Bunla ilgili burada fazlaca konu ve makale mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2017 21:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hocam bilgi vermiş konu ile ilgili olarak taze makale var.

2012 ile 2016 arasında pek fark yok.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2017/02/19/server-2016-dc-ve-adc-arasinda-fsmo-rollerinin-tasinmasi.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2017/02/19/server-2016-domain-ortaminda-adc-sunucuyu-kaldirma.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2017 23:07

Paylaş: