Forum

2008r2 RDP yazdırma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008r2 RDP yazdırma sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
762 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2008r2 makinaya  mağazadaki windows 10 pc ile rdp bağlantısı yapıyorum mağazada birtanede HP Laserjet Pro yazıcı USB ile bağlı 

sunucuya bağlantıda yazıcı yöndendirmesini yapıyor ama yazdırmıyor bende sunucu üzerinde manuel yazıcı sürücüyle ekledim yazdırdı ama sunucuda 2 tane yazıcı oldu biri benim eklediğim biride yönlendirmeyle gelen her oturumu kapat aç durumunda eklediğim yazıcıda bağlantı port ayarı değiştiriyorum öyle yazıyor, yönlendirmeyle gelen yazıcıda ayar değişikliği sürücü değiştirmek filan bunlara izin vermiyor resimdeki gibi. 

Gönderildi : 16/03/2017 20:21

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Server üzerindeki sizin eklediğiniz yazıcıyı kaldırın ve aşağıdaki işlemi deneyin.

Çalıştıra gpedit.msc yazın. Açılan pencerece 

Computer Configuration > Admin Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Printer Redirection 

yolunu izleyin ve orada Use Remote Desktop Easy Print printer driver first bu özelliği disable yapın.

Gönderildi : 17/03/2017 03:39

(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mücahit bey Selamlar,

Easy print zaten disable durumda yönlendirmeyle gelen yazıcının üzerinde sürücü değişikliği vs yapamamamızın sebebi nedir acaba 

Gönderildi : 17/03/2017 12:56

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Selamlar Ahmet Bey,

Yönlendirmeyle geldiği için olabilir mi? Nereden geliyorsa orada yapılan ayarlar geçerli olmaz mı her zaman zaten?

Ben şuan bu şekilde -yani sadece yukarıdaki ayarı disable yaparak- hiçbir sorun yaşamadan tüm printerlardan çıktı alabiliyorum.

Domain ortamınız varsa group policy management üzerinden yapın bir de bu ayarı.

Gönderildi : 17/03/2017 19:17

Paylaş: