Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Backup Planlı alınıyor Fakat Recovery'de eski tarihleri göremiyorum

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@sertacunal)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba öncelikle;

Windows Server Backup üzerinde belirli bir schedule oluşturdum ve günlük backup alıyor. Dosya olarak silinen bir veriyi geri almak istedim. Fakat Sadece dünü gösteriyor. Diğer hiçbir günleri göstermiyor. Backupları silen veya birşey olanda yok. 2016 Nın temmuz ayında bir tarihde görünüyor ekimde görünüyor ama hergün almama rağmen hergünü göstermiyor.

Yukarıda gördüğünüz gibi tüm backuplar sorunsuz.

Fakat aşağıda gördüğünüz gibi backupları göremiyorum.;

Gönderildi : 16/03/2017 13:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kendiniz network üzerinden yol şeklinde yedeği gösterdiğinizde yedeği algılıyor ve yedek sorunsuz dönüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2017 23:04

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kendiniz network üzerinden yol şeklinde yedeği gösterdiğinizde yedeği algılıyor ve yedek sorunsuz dönüyor mu?

Maalesef Rıza Bey,

Zaten backup'umu ağ üzerinde QNAP cihazıma alıyorum. Onun üzerinden Backup gösterdiğimdede aynı pencere ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 17/03/2017 10:44

(@MihracSEZER)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba,

Windows server backup ağ üzerinden gösterdiğiniz paylaşım klasörüne sadece en güncel yedeği saklayabilir. Backup plan tanımlanırken bunun uyarısını da vermiş olması gerekli. Geçmişe dönük sürekli yedek almak istiyorsanız, Windows server backup ta hedef olarak NAS cihazı üzerinde iSCI, taşınabilir USB HDD veya sunucuya takacağınız ilave bir dahili disk kullanmanız gerekir. Burada önemli olan nokta hangi yönetemi kullanırsanız kullanın bu diskin disk yönetiminde çevirim dışı olarak işaretlenmiş olması gerekli.

Gönderildi : 17/03/2017 12:04

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mihraç Bey Merhaba;

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. İllaki uyarı veriyordur fakat biz uyarıları hemen tamam deyip geçtiğimiz için okumadan. Bu sekilde karşılaşıyoruz. Evet siz yazdıktan sonra kontrol ettim ve haklısınız ISCSI olarak bağladım ve bu şekilde sorunumu çözdüm. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba,

Windows server backup ağ üzerinden gösterdiğiniz paylaşım klasörüne sadece en güncel yedeği saklayabilir. Backup plan tanımlanırken bunun uyarısını da vermiş olması gerekli. Geçmişe dönük sürekli yedek almak istiyorsanız, Windows server backup ta hedef olarak NAS cihazı üzerinde iSCI, taşınabilir USB HDD veya sunucuya takacağınız ilave bir dahili disk kullanmanız gerekir. Burada önemli olan nokta hangi yönetemi kullanırsanız kullanın bu diskin disk yönetiminde çevirim dışı olarak işaretlenmiş olması gerekli.

Gönderildi : 07/04/2017 14:27

(@meliksahcanol)
Gönderiler: 3
Active Member

Mihraç Bey Sanal bir server üzerinde çalışan bir Fileserver ın yedeğini başka bir fiziksel cihaza alıyorum arkdaşında dediği gibi sadec son yedeği dönebiliyoruz. Ama biz birden fazla yedekleme zamanı yaptık . Peki yapıyı bozmadan Sanaldan fiziksel birden fazla yedek alma şansımız yok mu?

Gönderildi : 01/06/2017 11:45

Paylaş: