Forum

wsus server workgro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus server workgroup sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba server 2012 r2 üzerinde wsus rolünü aktif edip sunucu üzerine gerekli update leri indirdim fakat workgroup olan makinalarda local policy lerinde Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update sunucu ip adresini yazıp makinayı restart etip tekrar başlattığımda bir türlü workgroup makina updateleri wsus üzerinden çekemiyor wsus üzerinde bu bilgisayarıda görebiliyorum restart tan sonra ama workgroup makina update alamıyor win7 makina ,

wsus sunucu üzerinde windows firewall kapalı durumdadır.

ayrıca wsus client manager programı ilede yaptım fakat ne yaparsam yapayım hiç bir şekilde windows client makina update leri almıyor.

Gönderildi : 30/01/2016 15:07

(@ErdemAyyildiz)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Bu yazı işine yarar hocam atladığın birşey varsa görmüş olursun, kolay gelsin.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc720464(v=ws.10).aspx

Gönderildi : 31/01/2016 01:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

C:\Windows altındaki windowsupdate.log dosyasına bakabilirsiniz.

Ayrıca policy ayarının doğru olduğuna emin olun harf ramakam v.s. eksikliğ hatası olabilir. Bunlar doğru ise elle tetikleme yapabilirsiniz.

wuauclt /autorization / detectnow

komutunu deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/01/2016 16:36

Paylaş: