Forum

active directory si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory site de dc ve dns ayarlari

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@tarkankurd)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

iki lokasyonum var. a.local ve b.local

aralarında trust yaptım ve a ya b nin dc sini ve b ye de a nın dc sini kurdum.

a daki bir bilgisayardan a.local i ping lediğimde b de bulunan dc ye gitmekte. bazı kullanıcılar ise b.local de bulunan dc den logon olmak istemektedir.

a daki kullanıcların a.local deki dc den logon olması için nereyi kontrol etmem gerekir. atladığım noktaya yardım edebilirmisiniz.

tracert aldığımda ilk önce a.local de bulunan gatewayw gitmekte sonra b.local de bulunan dc ye ulaşmaktadır.

Gönderildi : 29/01/2016 20:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://tv.cozumpark.com/video/104/Active-Directory-Site-Mimarisi

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/01/2016 22:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

Site yapısı ypksa site yapsı yapmanız gerekir, Site yapınız yoksa a.localdaki bir user b.localden logon olabilir. 

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/02/2016 01:05

Paylaş: