Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Hyper-V Version Balck Screen

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fiziksel makinada win server 2012 hyper versiyonu kuruludur. Fiziksel makinada problem yoktur bios ve repair modları açılmaktadır.

Fakat iştetim sistemi açılışta dönen kum çubuğundan sonra yaklaşık 10-15 dk bekledikten sonra repair moda düşmektedir.

Burada herhangi bir kurtarma işlemi yapılamamaktadır.

Yani sıkıntı işletim sisteminde dir. İşletim sistemini ayağa kaldırabileceğim bir yöntem var mıdır acaba yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 15/09/2015 17:18

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Fiziksel makinada win server 2012 hyper versiyonu kuruludur. Fiziksel makinada problem yoktur bios ve repair modları açılmaktadır.

Fakat iştetim sistemi açılışta dönen kum çubuğundan sonra yaklaşık 10-15 dk bekledikten sonra repair moda düşmektedir.

Burada herhangi bir kurtarma işlemi yapılamamaktadır.

Yani sıkıntı işletim sisteminde dir. İşletim sistemini ayağa kaldırabileceğim bir yöntem var mıdır acaba yardımlarınızı rica ederim.

Repair ekranında regback ile registry'i döünün bakalım durum ne olacak? 
Regback ile regedit yedeğini dönmeden mevcut registry kayıtlarını yedek alın lütfen.

http://www.mehmetyayla.com/ms-server-2008-regback/

Gönderildi : 15/09/2015 18:18

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemini açamıyorum recovery ekranına geliyorum nasıl yapacağım bu işlemi sorun sistemin açılmaması zaten.

Gönderildi : 22/09/2015 21:22

(@enverakkus)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba Okan bey öncelikle F8 ile güvenli modda açmayı deneyiniz eğer açılırsa login olup restart ediniz windows update sonrası bu şekilde olmuştu ve bu şekilde düzeltmiştim. Bu yöntem işe yaramazsa 2012 cd'si ni takın recovery modda check disk yapın "chkdsk /r" olarak çalıştırın bozuk dosyaları kurtarmaya çalışacaktır. işlem bittikten sonra güvenli modda açmayı deneyiniz eğer açılırsa login olup tekrar restart ediniz.umarım çözüm olur lütfen sonucu paylaşınız. kolay gelsin.

Gönderildi : 23/09/2015 11:35

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bilgi için çok teşekkürler peki 2012 hangi işletim sistemin sürücüsünü takacağım.

Şuan açılmayan iştelim sistemi Win server Hyper v 2012 olarak.

Gönderildi : 23/09/2015 12:06

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

işletim sistemini kurduğunuz kurulum dosyası bulunan diski takmalısınız.

zor bir durum, umrarım kurtarabilrisiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2015 03:28

Paylaş: