Forum

Volume Shadow Copy ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Volume Shadow Copy Sekmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@SefaYUKSEL)
Gönderiler: 66
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Böyle basit bir konu için başlık açtığım için kusura bakmayın, Volume Shadow Copy ile alakalı bir başlığa sorumu belirttim ancak görülmedi ve cevap alamadım. Basit bir nokta gözümden kaçıyor büyük ihtimal, peşinen teşekkür ederim.

Test ortamında deneme amaçlı Shadow Copy özelliğini kullanmak istedim. Server 2012 üzerinde bulunan E bölümüne sağ tık - properties komutunu çalıştırıyorum fakat Shadow Copy sekmesini göremiyorum.

Ne yapmam gerekiyor?

Gönderildi : 15/09/2015 18:25

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhaba,

Böyle basit bir konu için başlık açtığım için kusura bakmayın, Volume Shadow Copy ile alakalı bir başlığa sorumu belirttim ancak görülmedi ve cevap alamadım. Basit bir nokta gözümden kaçıyor büyük ihtimal, peşinen teşekkür ederim.

Test ortamında deneme amaçlı Shadow Copy özelliğini kullanmak istedim. Server 2012 üzerinde bulunan E bölümüne sağ tık - properties komutunu çalıştırıyorum fakat Shadow Copy sekmesini göremiyorum.

Ne yapmam gerekiyor?

Server 2012'de shadow copy aktif gelmez.

Sizin aktif etmeniz gerekir.

1.  Computer Management.

2.  Shared Folders, All Tasks, Configure Shadow Copies.

3. Hangi sürücü için aktif edecekseniz seçip Enable.

4. Ayarlar için, Settings.

Gönderildi : 15/09/2015 18:44

(@SefaYUKSEL)
Gönderiler: 66
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ne yapmam gerekiyor?

Server 2012'de shadow copy aktif gelmez.

Sizin aktif etmeniz gerekir.

1.  Computer Management.

2.  Shared Folders, All Tasks, Configure Shadow Copies.

3. Hangi sürücü için aktif edecekseniz seçip Enable.

4. Ayarlar için, Settings.

Teşekkür ederim hocam.

Gönderildi : 15/09/2015 19:29

Paylaş: