Forum

Domain Controller T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Controller Taşıma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
568 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

kurumumuzda server 2012 üzerinde çalışan Active Directory sistemi mevcut. Bu serverda oldukça fazla hata almaktayız. En son update yapmaya çalıştım başarısız oldu. FSSO agent kuruluydu onu kaldırmaya çalıştım, DHCP role vardı onu kaldırdım ve yeniden başlatma istedi haliyle. yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açıldı. bir kaç kere yeniden başlattım yine güvenli modda açıldı. sonra snapshottan geri yükledim eski haline getirdim.

Şu an temiz bir kurulum yapmak için yeni bir Server 2012 R2 üzerine active directory servisi kurup eski DC deki objeleri taşımak istiyoruz. bununla ilgili kapsamlı bir makaleye ihtiyacımız var. iki tane DC var. bizim taşımak istediğimiz DC-1. DC-2 bilgisayarı Server 2012 olarak çalışacak ve arada replikasyon devam edecek. Exchange server ile bağlantısı oluşturulacak. Lync Server ile bağlantı kurulacak. Bunlara gerek var mı yoksa ip adresini eski DC ninki ile aynı yaptığımız zaman sorun bu replikasyonlar çözülür mü ?

Gönderildi : 15/09/2015 11:53

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

En iyi yöntem additional dc kurup, fsmo rollerini taşımak. Daha sonrasında eski sunucuyu ortamdan kaldırmak.

Gönderildi : 15/09/2015 12:26

Paylaş: