Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Problemi

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Default domain polcy üzerinde bir kaç değişiklik yaptım , mesela arka plan resmi gibi bu sadece admininistrator kullanıcısı ile domain e giriş yaptığımda uygulanıyor ama kompleks şifre girişini iptal ettim bu diğer tüm kullanıcılar ile giriş yaptığımda uygulanıyor , bu sorunu nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 12/06/2015 18:40

(@ferhatyilmaz)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Şifre işlemleri için sadece default policy i kullanmanızı öneririm. Diğer policy ler için ayrıca policy oluşturmanız daha sağlıklı olur. Böyle de dener misiniz ?

Gönderildi : 12/06/2015 20:08

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkür ederim , bir şey daha sormak istiyorum , bir bilgisayarı domain e ekledikten sonra bir daha local hesapları ile sisteme giriş yapmasını istemiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 14/06/2015 17:32

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Local hesapların şifrelerini değiştirmek ya da devre dışı bırakmak işinize yarayacaktır. net user komutu ile ilgili parametreleri kullanarak her iki işlemi de başlangıca koyacağınız bat dosyası ile yapabilirsiniz.

Gönderildi : 15/06/2015 11:57

(@ferhatyilmaz)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Hacı Bey,

Oğuzhan Hocamın dediği şekilde de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz ama size bir tavsiyem. Local hesapları devre dışı bırakmayın. Şifrelerini değiştirin yani sadece siz girebileceğiniz şekilde ayarlayın. İlerleyen zamanlarda bu çok işinize yarayacaktır. 

Gönderildi : 16/06/2015 15:14

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

hocam teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/06/2015 20:22

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Hacı Bey,

Oğuzhan Hocamın dediği şekilde de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz ama size bir tavsiyem. Local hesapları devre dışı bırakmayın. Şifrelerini değiştirin yani sadece siz girebileceğiniz şekilde ayarlayın. İlerleyen zamanlarda bu çok işinize yarayacaktır. 

Local admin benim işyerinde çok işime yarıyor. Zaten kullanıcıların çoğu şifresiz olsa bile local admin le giriş yapmasını bilmiyor. 

Gönderildi : 18/06/2015 14:40

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member

1 seçenek daha var eğer server 2008-2012 kullanıyorsan oluşturduğun polcy üzerinden  User Configration-Prefences-Control panel Settings altında Local Users and Groups kısmı var oradanda istediğin gibi ayarlama yapabilirsin bat dosyası yapmak istemezsen ama diğer arkadaşların dediği gibi amin hesabını devre dışı bırakmaman senin için iyi olur şifresini değiştirmen önerilir

Gönderildi : 18/06/2015 20:47

Paylaş: