Forum

Server 2008 İnterne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 İnternete Çıkmıyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
867 Görüntüleme
(@abdullahbaran)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dilimin Döndüğü kadar anlatmaya çalışayım. Zyxell modem üzerinden zyxel zywall usg 200 firewall ile 3 adet server var. Bunlardan iki tanesi aynı switch üzerinden sorunsuz internete çıkıyor. İnternete çıkmayan server da aynı switch üzerinde. Bütün serverlarda ip yapılandırması ise elle verildi. 

192.198.1.xxx İP

255.255.255.0 AĞ MASKESİ

192.168.1.1  GATEWAY

DNS ise

192.168.1.1 ve

195.175.39.40 şeklinde. Diğer iki makinada aynı yapılandırmaya sahipken internete çıkıyor ama 3. makine ne ping atıyor nede nete çıkıyor. 

Makine üzerinde Windows server 2008 kurulu, ip yapılandırmasını otomatiğe aldım olmadı. Kabloyu değiştirdim sorun vardır diye olmadı. Switch port arızalıdır diye hem portları tek tek denedim sonunda switch değiştirdim olmadı. Antivirüs blokluyordur diye sildim makinayı resetledim yine olmadı. Modem üzerinde VPN kurulu ve diğer şube bilgisayarları vpn üzerinden sıkıntı olmadan bağlanıyor ama 3 serverda vpne dahil değil. 2 makinee sorun yok ama diğer makine acaba neden internete çıkmıyor lütfen yardımcı olun. Ne yaptıysam içinden çıkamadım deli olmak üzereyim 🙂

Lütfen birisi yardım etsin bu konuda. Aklıma gelen diğer bir kaç hususu da yazmak istiyorum.

1- Firewall şu an devre dışı.

2- Şu an kendi kullandığım diz üstü bilgisayarda aynı şekilde ne kablosuz ağ üzerinden ne de kablo ile internete çıkmıyor. Evde kendi internetim ile sıkıntısız bağlanırken burada bağlanmaya çalıştığımda ise bağlanmıyor.

Denemediğim yol kalmadı, yapılandırmaları, ayarları, komutları her şeyi denedim ancak ne yaptıysam server internete çıkmıyor.  

Gönderildi : 12/06/2015 19:05

(@abdullahbaran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok ilginç bir durum anlayamadım. 

Bugün kendi başıma farklı bir şeyler yaptım. Ethernet kartı taktım ama ip otomatik olur ise internete çıkıyor, ip yapılandırmasını el ile verdiğimde ise bağlantı olmuyor.

Kendi anakartı üzerindeki etherneti ile ne elle nede otomatik ip yapılandırması ile çıkmıyor nete.

Harici taktığım ethernet kartı ile ise en azından otomatik ip ile çıkıyor ama ip elle verilince nete çıkmıyor. Benim mecburen cihazlara tanımlanmış olan iletişim ipsini el ile servera verip bu şekilde nete çıkarmam lazım. Aksi bir durum benim işime yaramıyor, lütfen bu konuda yardımcı olun, işyerinde sorun üzerine sorun çıkıyor bu sebeple.

Gönderildi : 13/06/2015 19:19

(@abdullahbaran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Biliyorum üst üste mesaj yazmak hoş bir durum değil ama bu konuda acil yardıma ihtiyacım var lütfen yok mudur bu konuda bana yardımcı olacak kimse???

Gönderildi : 15/06/2015 15:39

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Ethernet kartı sürücüsünü yenileyin.

Sunucunun firmware güncellemesini yapın.

Kablo değişikliği yapın ve switch üzerinde başka bir porta takın.

Gönderildi : 15/06/2015 16:52

(@abdullahbaran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ethernet kartı sürücüsünü yenileyin.

Sunucunun firmware güncellemesini yapın.

Kablo değişikliği yapın ve switch üzerinde başka bir porta takın.

Sürücü Güncellmesini elbette yaptım sağolun.

Kablo değişikliği ve switch port değişikliğini bir kaç kez yaptım.

Bu sabah modeme ve firewalla reset çektim ama yinede internete el ile yapılandırma yaptığımda çıkmıyor makine. 

Gönderildi : 15/06/2015 17:08

(@abdullahbaran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunumu kendim çözdüm!!!!!!

Ip/mac binding sekmesi aktif olduğundan bazı makinelere kısıtlama koymuş firewall, bu sekmeyi deaktif yapınca nete çıkmayan makineler sonunda nete çıktı !!!

Gönderildi : 15/06/2015 21:46

Paylaş: