Forum

Domain Ortamına Akt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Domain Ortamına Aktarma Hk.

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
951 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Domain ortamına dahil olmayan bilgisayarları domain ortamına dahil ederken outlook hesapları ve outlook arşivini, masaüstü, belgelerim v.s. gibi bilgileri aktarmanın bir yolu var mı?

Gönderildi : 13/05/2015 16:28

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Bunu için yazılımlar mevcut. Ben geçişlerde profwiz kullanıyordum.

Gönderildi : 13/05/2015 16:31

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki bu yazılım bütün herşeyi aktarıyor mu?

Domain ortamına dahil edip domain ortamında oturum açtıktan sonra mı bu yazılımı kullanıyoruz? 

Gönderildi : 13/05/2015 16:51

(@ibrahimmuslu)
Gönderiler: 9
Active Member

Selamlar,

Profwiz programı kullanıcı klasörünü komple domain ortamına taşıyor. Programı,  bilgisayarı domaine almadan kullanıyorsunuz. Zaten bu progrmın amacı, kullanıcı bilgileriyle beraber bilgisayarı domaine almaktır. Yöntemide basittir ancak tabiiki ortamınızda IP dağıtan sunucnuz yoksa cihaza elle IP girmeniz gerekmektedir.

Teşekkürler 

Gönderildi : 13/05/2015 17:33

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Forensit ile mevcut local profile ait herşeyi domain user'ın profilı içine sorunsuz bir şekilde taşıyabilirsiniz. En zahmetsiz işinizi görecek program budur. Bilgisayarı domain'e dahil edin ve restart edin, restart sonrasında tekrar local profile ile logon olun, bu programı çalıştırın size taşımak istediğiniz local profile'ı ve bu local profilin hangi domain user hesabının adına taşınacağını soracaktır. İşlem bitince restart edip domain user ile açtığınızda herşeyin sorunsuz bir şekilde taşınmış olduğunu görebilirsiniz. 

https://www.forensit.com/

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2015 17:33

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Peki bu yazılım bütün herşeyi aktarıyor mu?

Domain ortamına dahil edip domain ortamında oturum açtıktan sonra mı bu yazılımı kullanıyoruz? 

Evet aktarıyor. Şu şekilde oluyor;

- domaine ekleyeceğiniz makinada kullanıcı oturumu açın.

-p rofwiz programını çalıştırın

-  domain isminizi ve domain kullanıcısını yazın

- ileri dedikten sonra tüm kullanıcı profilini dosya ve ayarlarıyla aktarır.

Rece hocamın dediği forensit ile profwiz aynı yazılım.  Kafanız karışmasın.

Gönderildi : 13/05/2015 17:53

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz işlemi yaptım. öncelikle domaine dahil edip restart ettim. Restart edince local user ile giriş yapıp profwiz çalıştırdım ve aktarımı gerçekleştirdim. Fakat şöyle bir farklılık dikkatimi çekti. Domain ortamında login olduktan sonra Bilgisayar-Kullanıcılara girdiğimde domain kullanıcı ismi görünmüyor. Ama profwiz kullanmadan domaine aldığım pcde görünüyor. Bunun sebebi nedir? Yada bir zararı var mıdır?

Gönderildi : 14/05/2015 19:09

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz işlemi yaptım. öncelikle domaine dahil edip restart ettim. Restart edince local user ile giriş yapıp profwiz çalıştırdım ve aktarımı gerçekleştirdim. Fakat şöyle bir farklılık dikkatimi çekti. Domain ortamında login olduktan sonra Bilgisayar-Kullanıcılara girdiğimde domain kullanıcı ismi görünmüyor. Ama profwiz kullanmadan domaine aldığım pcde görünüyor. Bunun sebebi nedir? Yada bir zararı var mıdır?

Gönderildi : 15/05/2015 00:47

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Hocam o program tam olarak yukarıda anlatıldığı gibi çalışmıyor. Kullanıcı profillerinin ve profile ait dosyaların bulunduğu yol'u gösteren bir regedit kaydı var. Burada her profil için oluşturulmuş SID numarasını ve profile path'ini görebiliyorsunuz.

Profwiz sizin domain kullanıcısı olarak yeni açtığınız kullanıcı SID numarasında bulunan profile path'i önceki kullanıcıda bulunan profile path ile yer değiştiriyor. Yani gerçek anlamda bir kopyalama yada taşıma gerçekleştirmiyor.

Regedit kaydını incelemek isterseniz şu yolu kullanabilirsiniz. HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

Gönderildi : 15/05/2015 10:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

https://www.cozumpark.com/user-profile-wizard/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2020 12:27

Paylaş: