Forum

Active Directory Ağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Ağ Sürücüsü

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
717 Görüntüleme
(@serafettindincer)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

100 Kullanıcıdan Fazla Client Bilgisayarım var hepsi domainde bunların hepsine kendine ait her kullanıcının sadece kendi dosyalarının tutabileceği ağ sürücüsü oluşturmak istiyorum nasıl yapabilirim  mesela ali kullanıcısı sadece bilgisayarıma girince kendi ağ sürücüsü dosyalarını görecek veli kullanıcısı sadece kendi dosyalarını böyle birşey yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum yarımcı olabilirmisiniz 

Gönderildi : 13/05/2015 17:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Öncelikle bir klasör oluşturun. Bu klasöre herkese okuma izni verin.
Sonrasında bunun altına her kullanıcı için klasör açın. Bu klasörlere mirası iptal ederek yetkili kişiye okuma yazma hakkı verin. Sonrasında aşağıdakir resimdeki gibi bu klasörü map drive olarak atayın. Hatta file server rolü kullanarak (Server 2008, 2012,2012R2) bunlara kota ve içeriğini istemediğiniz mp3 video v.s. bunların kopyalanmasını engelleyebilirsiniz.

http://tv.cozumpark.com/video/614/Server-2012-R2-File-Server-Uygulamalari 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2015 18:02

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

(@serafettindincer)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Öncelikle bir klasör oluşturun. Bu klasöre herkese okuma izni verin.
Sonrasında bunun altına her kullanıcı için klasör açın. Bu klasörlere mirası iptal ederek yetkili kişiye okuma yazma hakkı verin. Sonrasında aşağıdakir resimdeki gibi bu klasörü map drive olarak atayın. Hatta file server rolü kullanarak (Server 2008, 2012,2012R2) bunlara kota ve içeriğini istemediğiniz mp3 video v.s. bunların kopyalanmasını engelleyebilirsiniz.

http://tv.cozumpark.com/video/614/Server-2012-R2-File-Server-Uygulamalari 

cevap için teşekkürler
bunu başka şekilde daha hızlı olarak yapma yolu varmı acaba ?

Gönderildi : 13/05/2015 18:47

Paylaş: