Forum

RemoteApp Disconnec...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RemoteApp Disconnected

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@IbrahimAlkin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhabalar,

RDWeb'e dışarıdan bağlanıp uygulamayı açmaya çalıştığımda RemoteApp Disconnected hatası ile karşılaşıyorum. Hatanın tam metni şu şekilde:

"Your computer can't connect to the remote computer because an error occured on the remote computer that you want to connect to. Contact your network administrator for assistance."

Bunun sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 10/03/2015 14:44

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Bağlanılan ve bağlanan işletim sistemleri nelerdir? Daha önce bağlanabiliyor muydunuz? Yakın zamanda Modem/Router, Internet IP vb gibi değişiklikler oldu mu?

Gönderildi : 10/03/2015 15:36

(@IbrahimAlkin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bağlanan Windows 8, bağlanılan Windows Server 2012 R2. 1 hafta öncesine kadar hiç bir sıkıntı olmadan bağlanabiliyordum. Bu 1 hafta içinde yalnızca dış ip adresini değiştirdik.  

Gönderildi : 10/03/2015 15:40

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

İbrahim Bey;

Yeni dış IP adresiniz ile bağlanmayı denediniz mi? 

Gönderildi : 10/03/2015 15:45

(@IbrahimAlkin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar tekrardan,

Elbette, yeni dış ip adresimle bağlanmayı denediğim zaman yukarıda bahsettiğim hatayı alıyorum. 

Gönderildi : 10/03/2015 15:46

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Router/Firewall gibi bir ürün kullanıyor musunuz? Varsa o cihaz üzerindeki port yönlendirme kurallarını incelemek gerek. Belki eski dış IP tanımlı olarak kalmış olabilir.

Gönderildi : 10/03/2015 16:02

(@IbrahimAlkin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayır herhangi bir şey kullanmıyorum. Başka ne sebeple olabilir acaba? 2 gündür sorunu çözemedim.

Gönderildi : 10/03/2015 18:29

Paylaş: