Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 IIS Local Site Yayınlama

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@SuatHocaoglu)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Local üzerinden şirket içi site yayınlamaya çalışıyorum fakat sürekli bir hata alıyorum.Bir türlü üstesinden gelemedim.Aldığım hata aşağıda ve yaptığım araştırmalarda çıkan hemen hemen her durumu kontrol ettim ve uyguladım yine aynı sorun..aspx uzantılı sayfalarımı açmıyor..html attığım da ise sorun yok.
Default sayfalar içerisinde .aspx uzantılı sayfamı ekledim.
.net framework versiyonunu güncelledim.
Default App'nin app Pool'unu 32 bit versiyonuna true verdim.
Ardışık düzen modunu klasik'e aldım.
IIS kaldırdım tekrar kurdum fakat nerede hata yapıyor isem bir türlü çözemedim.
Yüklemeye çalıştığım site ise dinamik olarak local'de çalışıcak entity framework 6.1 ile yaptığım şirket içi bir web raporlaması.

HTTP Hatası 404.17 - Not Found

İstenen içerik komut dizisi olarak gözüküyor, bu yüzden statik dosya işleyici tarafından sunulmayacak.

Gönderildi : 04/12/2014 12:36

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Her hangi bir aspx uzantılı test sayfası çalıştırdığınızda da aynı hatayımı alıyorsunuz.

Gönderildi : 04/12/2014 14:09

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Arkadaşlar Merhaba,

Local üzerinden şirket içi site yayınlamaya çalışıyorum fakat sürekli bir hata alıyorum.Bir türlü üstesinden gelemedim.Aldığım hata aşağıda ve yaptığım araştırmalarda çıkan hemen hemen her durumu kontrol ettim ve uyguladım yine aynı sorun..aspx uzantılı sayfalarımı açmıyor..html attığım da ise sorun yok.
Default sayfalar içerisinde .aspx uzantılı sayfamı ekledim.
.net framework versiyonunu güncelledim.
Default App'nin app Pool'unu 32 bit versiyonuna true verdim.
Ardışık düzen modunu klasik'e aldım.
IIS kaldırdım tekrar kurdum fakat nerede hata yapıyor isem bir türlü çözemedim.
Yüklemeye çalıştığım site ise dinamik olarak local'de çalışıcak entity framework 6.1 ile yaptığım şirket içi bir web raporlaması.

HTTP Hatası 404.17 - Not Found

İstenen içerik komut dizisi olarak gözüküyor, bu yüzden statik dosya işleyici tarafından sunulmayacak 

dns role kurulu degilse hata bundan kaynaklanıyor olabılır siz yıne dns lerınızı kontrol edin ıyı calısmalar 

Gönderildi : 04/12/2014 18:04

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

IIS çalışması için DNS rolünün sunucuda kurulu olmasına gerek yoktur. 

Gönderildi : 04/12/2014 20:11

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

IIS çalışması için DNS rolünün sunucuda kurulu olmasına gerek yoktur. 

kullandıgı makınanız ınternete cıkması ıcın gereklı özellıkle ınternet ıle ılgılı baglantı sorunlarında  

Gönderildi : 04/12/2014 20:30

(@SuatHocaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İnternet ile alakalı olarak herhangi bir sıkıntım mevcut değil.Ayrıca uygulama internet'e açık olmıyacak.Sadece local'de gözükmesini istiyorum.Şirket içinde yer alan ağ üzerinden örneğin 1.1.1.1/proje altından bu web uygulamasına erişmeleri gerekiyor.

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/12/2014 17:08

(@SuatHocaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet .aspx uzantılı çalıştırdığımda bu hatayı alıyorum.Default 'tan gerekli güncellemeyi .aspx ekleyerek yaptım fakat yine olmadı.

Gönderildi : 05/12/2014 17:09

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

O zaman bu IIS üzerinde yaşanan bir sorun uygulamanız ile alakalı değil. IIS feature bölümünde frameworkleri seçmişmiydiniz ?

Gönderildi : 05/12/2014 17:14

(@SuatHocaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet IIS üzerinde v4.0 olarak seçili durumdadır.

Gönderildi : 05/12/2014 17:20

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

IIS üzerindeki gerekli feature'lar aktif ise ve hata almaya devam ediyorsanız eventlerdan logları inceleyerek bir şeyler yakalamaya çalışmalısınız yada üzerinde çalışan proje yoksa IIS i kaldırıp tekrar ekleyin. hiç bir aspx dosyanın çalışmıyor olması normal değil.

Gönderildi : 05/12/2014 17:46

(@SuatHocaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kişisel bilgisayarımda oluşturduğum IIS üzerinde Default site altında uygulamaya çevir seçeneği ile sorunu düzelttim.Uygulamam açılıyor ve problem yok.Fakat sunucu üzerinde ki sıkıntı devam ediyor.Büyük ihtimalle IIS sunucu üzerinden kaldırıp tekrar kurmam gerekicek.

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/12/2014 18:46

Paylaş: