Forum

windows 2012 founda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2012 foundation server uzak masa üstü yazıcı sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@YasinSaglam)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bizde    windows 2012 foundation server var,uzak masa üstü kullanıcısının local yazıcısını kullanması için tanımladık,

Başlarda normal yazıyordu fakat her bağlantı yebniden başlatılmasında ,Server üzerindeki yazıcının TS port numarası değişiyor,tekrar port numarasını değiştirince yazmaya devam ediyordu.Şimdi ise uzak bağlantıda yönlendirilmiş yazıcının özelliklerine girdiğimizde bir çok bölüm pasif geliyor ve TS port değişikliği yapamıyoruz 

Gönderildi : 08/11/2014 03:27

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Yasin Bey ;

Bu gibi durumlarda kesinlikle yazıcıları direk olarak Terminal server a tanımlamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yazıcınız network destekli bir yazıcı ise yazıcıya bir IP verin ve Terminal Server a IP üzerinden tanıtın. Kesin çözüm.

Gönderildi : 10/11/2014 02:13

(@YasinSaglam)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Oguzhan Bey Merhaba,

Yazıcımız kullanıcı bilgisayarında tanımlı,Server üzerinden easy print server özelliğini kapattık,Server üzerine yazıcının driver'ini yükledik,

Yazıcımız network destekli değil ,benim probleminuzak masa üstü ile server'e bağlanıyorum,yönlendirilmiş yazıcıyı yazıcılarda görüyorum,fakat TS portlarını değğiştirme özelliği pasif ve değiştiremiyorum

Gönderildi : 30/11/2014 02:27

Paylaş: