Forum

Fiziksel Sunucu Yed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiziksel Sunucu Yedek Alınması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,931 Görüntüleme
(@ramazanozcan)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar içinde birisi storage için olan toplam 5 adet sanal makina bulunan fiziksel sunucumun yedeğini almak istiyorum.Bu iş için ücretsiz olarak önerebileceğiniz program yada windowsun herhangi bir patch yazılım vs programı var mıdır? Ücretli olarak önerebileceğiniz uygun fiyatlı yazılımlarda işimi görebilir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/09/2014 11:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

veeam kullanabilirsiniz. fiziksel sunucuyu yedeklemeye gerek yok içindeki sanal sunucuları yedeklemeniz yeterlidir.

yada dana güzei bu sunucunun bir replikasını oluşturmak.

üzerinde kullnadığınız sanallaştırma ürünü nedir? hyper-v mi var? eğer hyper-v varsa bu ürünün replikası yani additional hyper-v yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

vmware geçin yada :))

Gönderildi : 23/09/2014 14:33

(@ramazanozcan)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sunucuda hyper-v konfigürasyonu mevcut.Bizim için en kritik nokta felaket anında en kısa sürede sistemi ayağa kaldıbilmek.Veeam diye bahsettiğiniz program ücretli mi acronis gibi birşey mi?

Gönderildi : 17/10/2014 18:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Haftada bir fiziksel hostun Windows backup ile baremetal yedeğini alın. Bu şekilde hostun yedeğini almış olursunuz.
Sanal makinanın özelliğine göre gerekli olan sürede Windows backup ile sanal makinaların yedeğinin alın.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2012/08/26/windows-server-2012-windows-server-backup.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2013/03/02/windows-server-2012-windows-server-backup-ile-hyper-v-yedekleme-ve-yedekten-donmek.aspx  

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/10/2014 00:55

Paylaş: