Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fax Modem

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@VeysiGumus)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Şöyle bir sıkıntım var windows 2012 server üzerinde external fax modem mevcut. Sistem çalışır durumda fax alıp veriyor. bazen  fax modem donanım olarak donanım listesinden kayboluyor kapatıp açarsam sistemi tekrar geliyor. Farklı cihazlarda denedim farklı marka olmak üzere onda da yapıyor. bu sıkıntıyı nasıl geçebilirim.

Gönderildi : 23/09/2014 12:13

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Arkadaşlar Merhaba;

Şöyle bir sıkıntım var windows 2012 server üzerinde external fax modem mevcut. Sistem çalışır durumda fax alıp veriyor. bazen  fax modem donanım olarak donanım listesinden kayboluyor kapatıp açarsam sistemi tekrar geliyor. Farklı cihazlarda denedim farklı marka olmak üzere onda da yapıyor. bu sıkıntıyı nasıl geçebilirim.

İlk olarak donanımların güç yönetimini kontrol edin ve daha sonra server üzerinden güç yönetim planına bakarak "Usb seçmeli askıya alma" gibi bir durum olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 23/09/2014 12:26

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Aynı sorunla çok uğraştım. Hp port güncelleme dosyaları göndermişti 6 ay kadar çalıştı sorunsuz. Daha sonra tekrar başladı. Yeni güncellemelerde yaptım çözülmedi.

Çalışan sistemi restart etmek işime gelmediği için vmworkstation ile çözdüm. Bağlantı sorunu yine oluyor ama en azından sadece fax sunucusunu restart etmiş oluyorum.

Gönderildi : 23/09/2014 13:48

Paylaş: