Forum

2 farklı dns tek su...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 farklı dns tek sunucudan dağıtma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@yasinkale)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yapım gereği vpn ile bağlı olduğum farklı bir lokasyonun web yazılımlarını kullanmam için clientların hepsine uzak tarafın dns ip adresini girmek zorundayım.Kendi dns adresim yazılı olduğu zaman karşı taraftaki uygulamaları kullanmıyorum.Clientların her birini karşı tarafın dns girmek istemiyorum.Clientlar localimdeki  dns almalarını ve karşı tarafa ulaşırken kendi dns server üzerinden ulaşmalarını istiyorum.2 dns olarak yazdığımdada uygulamalar bazen çalışıyor bazen çalışmamaktadır.Server 2008 std. kullanmaktayım.Vpn tarafındaki dns yazdığımda nslookup ile karşı tarafın domain bilgilerini almaktayım.Bu durumda kendi dc gpo ayarlarımı clientlara uygulayamıyorum.

İstemiş olduğum kendi dns'im üzerinden clientların çalışması (aynı zamanda gpo ayarlarını alabilmesi) ve vpn tarafındaki dns yazmadan kendi dns'im üzerinden yönlendirebilmek.

Yardımlarınız için Teşekkürler. 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 22/09/2014 18:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kendi dns sunucunuza bir conditional forwarder tanımlamanız yeterli bu durumda

http://sozluk.cozumpark.com/goster.aspx?id=1683&kelime=Conditional-Forwarding

shootemup.com yerine karsıdaki domain name'i alttaki ip adresine de karsı tarafın dns sunucu ip adresini girmelisiniz

Gönderildi : 22/09/2014 18:58

(@yasinkale)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Vasvi Bey

Yardımınız için teşekkürler.Göstermiş olduğunuz yöntem ile işlemleri yaptım.Fakat halen dns yazmadan işlemlerimi yapamıyorum.Dns yazdığımda isim çözmektedir.

Gönderildi : 23/09/2014 11:56

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dns domain ismini yanlış yazmış olmanız yüksek ihtimal

Gönderildi : 01/10/2014 16:42

Paylaş: