Forum

server 2003 ağ'dan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 ağ'dan parola yanlış hatası

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,258 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2003 standart ve windows 7 pro clientlerin olduğu sistem workgroup olarak çalışıyor. Yıllardır sorunsuz çalışan ağ'da dün itibariyle ağ'dan servera erişmek isteyen kullanıcılar hata almaya başladılar. Kullanıcı adı yada şifreyi kabul etmiyor. Servera ping atılabiliyor isimden yada ip den ulaşılabiliyor ancak servera girmek istediğinde kullanıc adı ve parola soruyor. Yazıyorum ancak kabul etmiyor. Yeni kullanıcılar oluşturdum yine olmadı. Bu sorun yaşayan oldumu nasıl bir işlem yapabilirim. Teşekkürler.

Gönderildi : 10/09/2014 14:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Gelen ekran ve sizin girdiğiniz kullanıcı adı şifre ekranını paylaşabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/09/2014 17:38

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Osman Bey ;

İlgili ekranda yazdığınız kullanıcı adı ve şifre server da olan bir kullanıcı adı ve şifre olmalıdır. Ayrıca giriş yaparken SUNUCUADI\kullanıcı adı yazın ve şifreyi girmeyi deneyin. Muhtemelen sorun çözülecektir. 

Gönderildi : 11/09/2014 19:03

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 15/09/2014 15:33

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

[url= http://i.hizliresim.com/dqo0oZ.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/dqo0oZ.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 15/09/2014 15:35

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serverın ip'si 10.0.0.10 adı hserver workgroup bir network var. Yukarıda belirttiğiniz tavsiyeler için teşekkürler ancak serveradı\kullanıcıadı yaparak servera bağlanıldığını biliyorum. Sorun serveradı\kullanıcıadı şeklinde bağlanmaması.

Gönderildi : 15/09/2014 15:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Her kullanıcı için böylemi örnek olarak admin ile girebiliyor musunuz? AD üzerinde user hesabı lock olmuş olabilir buna baktınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/09/2014 19:10

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Workgroup ortamında olduğunuz için parola resetleyemeyeceksiniz haliyle,

logları incelediniz mi ?

Serverın ve client saat / tarih ayarlarını kontrol eder misiniz ?

Sorun muhtemelen bundan kaynaklanıyor. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2014 00:02

(@caglartemel)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Sizin söylediğinize ek olarak.Benimde başıma aynı olay geldi.Durumu şu şekilde düzelttim;

Network kablosunu sökerek emin olduğunuz bir kullanıcı adı şifreyle sanki domain e giriş yapıyor gibi login olun.SOnra sistem saatini düzeltin.Veya pc nin saatini BIOS a girerek düzeltip o şekilde giriş yapabilirsiniz.Şayet problem saatten ise.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/09/2014 16:24

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

sorun hala devam ediyor mu ? Son durum nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2014 21:34

Paylaş: