Forum

ASP.NET SANALPOS SO...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASP.NET SANALPOS SORUNU

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,070 Görüntüleme
(@HakanAydemir)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Asp.net tabanlı yaptığım sitede session sepet yapmıştım. Sanalposdan 3d ödeme sayfası açıldıktan sonra session kayboluyor. Aynı sepeti cookie ile de yaptım yine kayboluyor. Ama siteyi yeni sekmede veya pencerede açtığımda sepetteki ürünler aynen duruyor.

Gönderildi : 10/09/2014 13:17

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Merhaba ,

Session ve cookie yerine sepetinizi sessionId ile bir tabloya yazınız. 3d ödemesi gerçekleştiğinde yönlendirdiğiniz sayfada sepetin ödemesi alındı olarak işaretleyiniz. En kestirme ve hızlı çözümünüz bu olabilir. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 10/09/2014 14:49

(@HakanAydemir)
Active Member
Konu başlatıcı

acaba neden yeni session oluşturuyor eskisi dururken?

Gönderildi : 14/09/2014 14:38

(@eravse)
Üye

Zannedersem, Http den Https e gittiği için 3d secure olarak mevcut sessionu dikkate almıyor tam araştırmasının ardından tekrar dönüş yapacağım 

saygılarımla  

www.profectsoft.com

Gönderildi : 15/09/2014 01:04

(@eravse)
Üye

Sayın hocam şu şekilde bir makale okudum eğer Response.Redirect kullanırsanız session değerleriniz Http den Http' geçerken düşebilir diyor. Siz yönlendirmenizi Response.Redirect ? ile mi yapmaktasınız. ? eğer öyle ise bunun yerine Server.Transfer i kullanabilirmisiniz.

saygılarımla  

www.profectsoft.com

Gönderildi : 15/09/2014 01:54

(@HakanAydemir)
Active Member
Konu başlatıcı

response.redirect komutu kullanmıyorum kart bilgilerini bankaya post ediyorum postback olduğunda session gidiyor ve yeni session id veriyor yeni sekmede veya pencerede aynı siteyi açtığımda ise eski session ve cookie aynen duruyor.

Gönderildi : 15/09/2014 17:13

Paylaş: