Forum

Server 2012 ye bagl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 ye baglanamayan Thin Client sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@MustafaELDENIZ)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Oncelikle herkese merhaba, araniza yeni katildim.

Yeni kurdugum sistemde birkac sikinti yasamaktayim. Mevcutta sistemde Server 2008 bulunmakta ve bu server da Active Directory kurulu. Sistemde bulunan 6 TC de bu sunucuya bagli fakat yeni bir server alip Server 2012 kurdum, active directory olusturup RD lisans sunucusu, ag gecidi ve diger ayarlarini gerceklestirdim ancak TC ler ne autodedect modunda ne de sunucu ip adresini vermeme ragmen agda server 2012 yi gormuyor. Bunun nedeni ne olabilir ?

Nette biraz arastirdim lisans problemi olabilir yazan arkadaslar olmus ve evet benim lisanslarim open lisan (user Cal) ve server 2008 de kullaniliyor ancak aklimin almadigi eger sorun bundan kaynakli olsa TC nin server a baglanip lisans kontrolu yaptigi sirada olmasi lazim. Fakat benim aldigim hata "Can Not Connect Server..."  Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Gönderildi : 05/09/2014 23:06

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Thin Client modelleri yeni mi acaba? Eski model cihazlar ise üzerindeki RDP versiyonu ile Server 2012 RDP versiyonu arasında uyum sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Ayrıca Remote Desktop Services kurulumunu doğru yaptığınızdan emin misiniz? Kurulum aşamaları sırasındaki pencerelerden birisinde lisans server ı ve rdp session host olacak server ı seçmenizi istiyor. Dikkat ettiniz mi?

Gönderildi : 06/09/2014 12:58

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra mı bu hatayı alıyorsunuz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2014 00:30

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Ncomputing'lerde vspace server yazılımını yüklemek gerekiyor eğer tc'nin markası buysa.

Gönderildi : 17/09/2014 17:41

Paylaş: