Forum

Win2008r2'de powers...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2008r2'de powershell'den ie default page değiştimek;

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
371 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, Win2008r2 de IE10 ve ya 11 yüklediyseniz biliyorsunuz ki Internet Explorer'ın bazı ayarlarını kullanıcılarda değiştirmek için kullanıcılara policy ile IE admin kit te oluşturduğunuz ayarları basmanız gerekiyor. Ben bunu bu şekilde değil de powershell den ayarını değiştirmek istiyorum(örneğin açılış sayfası google.com u yandex.com olarak değiştirmek gibi) Böyle bir komut mevcut mudur? ya da başka bir şekilde değiştime imkanım var mıdır?

Tşkler.. İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 06/09/2014 14:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

powershell şart değil ise gpo ile registry ayarları ile de değiştirebilirsiniz

yada logon script olarak powershell ile registry ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Gönderildi : 06/09/2014 15:05

(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

yada logon script olarak powershell ile registry ayarlarını değiştirebilirsiniz.

burada çok güzel bir link buldum regedit ten yapmak için tek tek yapmak gerekiyor ama işe yarıyor. http://www.blackforce.co.uk/2013/12/05/configure-internet-explorer-ie-11-home-page-proxy-settings-using-the-registry-and-group-policy-preferences

Gönderildi : 08/09/2014 13:20

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

burada çok güzel bir link buldum regedit ten yapmak için tek tek yapmak gerekiyor ama işe yarıyor. http://www.blackforce.co.uk/2013/12/05/configure-internet-explorer-ie-11-home-page-proxy-settings-using-the-registry-and-group-policy-preferences

Bulduğunuz şey aslında aradığınız çözüm, tek tek değil ortamdaki Active Directory ile GPO kullanarak tüm kullanıcılara tek seferde ayarları anlatıyor. ortamınızda AD yapısı yok ise tek tek yapmanız gerekebilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2014 00:28

Paylaş: