Forum

GPO İle Belirlenen ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO İle Belirlenen Programı Yönetici Olarak Çalıştırma

Ali Çevik
(@AliCevik)
Üye

Merhabalar.

Şirketimizde yeni kullanmaya başladığımız bir program var ve bu program Admin yetkileriyle çalışıyor. Ortamda 2008R2 DC var ve tüm kullanıcılar Domain User.  Kullanıcı bilgisayarında programla ilgili tüm güvenlik yetkilerini veriyorum fakat program kısıtlı kullanıcıda çalışmıyor. Kullanıcıyı Power  User olarak da yetkilendirdim program yine çalışmadı. GPO ile bu sorun aşılabilir mi? Kısıtlı kullanıcıda bu programı nasıl çalıştırabiliriz.

 

İyi çalışmalar.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 03/09/2014 20:05
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

programın erişmeye çalıştığı dosya/klasor ve registry yollarına Domain users grubu için okuma/yazma hakları vermeyi deneyebilirsiniz

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2014 20:11
M. Oğuzhan ÖZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Program kendinizin geliştirdiği bir yazılım mı? Yoksa bir yazılım evi tarafından geliştirilen bir yazılım mı? Mümkünse exe ismini paylaşabilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2014 20:31
Alperen AVCU
(@alperenavcu)
Üye

Merhaba,

 

Aynı durumla bende karşı karşıyayım temawiever da modül oluşturdum clientlerime modülü çalıştırıp bağlanmaya çalıştığımda örnek program ekle kaldıra gireceğim uac açılıyor bu esnada bağlantım donuyor. Aynı modülü yönetici olarak çalıştırdığımda bir problem olmuyor admin kullanıcı ve şifremle giriş yapıp uac yi uzakdan aşabiliyorum. Bu sebeple destek.exe sini sürekli yönetici olarak açtırabileceğim bir yöntem varmıdır. Yardımcı olabilecek arkadaşımız varmıdır?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2017 15:02
Paylaş: