Forum

Server 2008 Yazıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Yazıcı Paylaşımı hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Server 2008 R2 de AD kurulu. Üye pclere printerları deploy ettim fakat domaine alamayacağım notebooklar için AD üzerinden yazıcıyı paylaştırmak istiyorum. ip yazdığımda k.adı ve şifre soruyor. Domaninde kayıtlı kullanıcı bilgileriyle bunu geçebiliyorum fakat bunu sormaması için ne yapmalıyım?

Gönderildi : 23/07/2014 14:30

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

guest kullanıcını aktif edip payaşımda guest i kullanacaksınız. Fakat ad sunucusunda guest kullancıısını aktif edip paylaşımda kullanmayı tavsiye etmem. Kulalnıcılarda parolayı hatırla yapsanız daha makul.

Gönderildi : 23/07/2014 14:44

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

guest kullanıcını aktif edip payaşımda guest i kullanacaksınız. Fakat ad sunucusunda guest kullancıısını aktif edip paylaşımda kullanmayı tavsiye etmem. Kulalnıcılarda parolayı hatırla yapsanız daha makul.

notebooklar winpro olduğu için hatırla yapamıyorum. quest olayıda sorun, başka bi yol bulmam lazım

Gönderildi : 23/07/2014 14:54

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

o zaman bat dosyası ile her açılışta sunucuya bağlantı sağlayabilirsiniz. pro makinelerde hatırla kısmı vardır, muhtemelen home lisanslıdır.

Gönderildi : 23/07/2014 19:50

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Gelişmiş network ayarlarından parola korumalı paylaşımı kapatayım dedim fakat böyle bir seçenek yok. Sarınım ad rolu yüklü olduğu için. Daha pratik bir çözüm bulana kadar, notebooklara direkt olarak ağdaki printerların driverlarını kuracağım.

Gönderildi : 23/07/2014 19:54

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Logon script bat dosyası yazarak bunu yapabilirsiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/07/2014 18:10

Paylaş: