Forum

IIS'de yönlend...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS'de yönlendirme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,915 Görüntüleme
(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Ortamda bir uygulama sunucusu var. Üzerinde bir aplikasyon koşuyor. Kullanıcılar bu sunucya ulaşırken, server ismini yazması yerine uygulama ismini yazarak ulaşması için "Alias" kaydı oluşturdum. Fakat direk bu ismi yazınca server üzerinde çalışan IIS'in default web sayfası geliyor. Ben ise uygulamanın gelmesini istiyorum. Yani,

"server.local.com.tr" yazınca direk IIS açılıyor. Fakat uygulama "server.local.com.tr/aplikasyon" linkinde. Alias kaydı oluştururken bu adresi girmem birşey ifade etmiyor. IIS üzerinde, anasayfama gelen isteği yani "server.local.com.tr" adresine gelen isteği, "server.local.com.tr/aplikasyon" adresine yönlendir gibi bir konfigrasyon lazım bana. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Gönderildi : 23/07/2014 16:41

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

web sunucunun kök dizinine redirect yapan bir html kodu içeren

index.html sayfası konabilir

örnek içerik :

<html>

<head>
    <title>IU Sayfa yonlendiriliyor</title>
    <META http-equiv="refresh" content="0;URL=server.local.com.tr/aplikasyon">

</head>

</html>

Gönderildi : 23/07/2014 16:58

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler,

Dediğin gibi yaptığım zaman oldu. Fakat sayfada IIS logosu görünüp sonra yönleniyor haliyle. IIS tarafında default website bu değil, şu olsun gibi bir seçenek vardı ama bulamıyorum.. 

Gönderildi : 23/07/2014 19:29

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member

IIS de tek uygulama var ise uygulamayı default websayfasına taşıyabilirsin.Yada iisde başka uygulamalar var ise veya olacaksa bence kendine bir anasayfa oluşturup kullanıcıları butonlarla çeşitli uygulamalara yönlendirebilirsin.

Gönderildi : 24/07/2014 19:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Buradaki süreyi kısaltıp bir an evvel yok olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta iis sitesinin içini boşaltın beyaz sayfa bırakın 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2014 01:07

Paylaş: