Forum

Thinclient Rdp yazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Thinclient Rdp yazıcı sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
688 Görüntüleme
(@ArdaTasan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Windows 2008 r2 ye kullanıcıları thinclientlarla bağlamaktayım.

Server datacenterda duruyor.

Şirket içinde normal kasalara bağlı yazıcılardan thinclientlar uzakmasa üstünden çıktı gönderemiyor. 

Neyapabilirim acaba arkadaşlar? 

Gönderildi : 23/07/2014 13:37

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba  ; 

Thin Client ların bağlı olduğu Terminal Server a şirket içinde bulunan normal kasalara bağlı yazıcıları tanımladınız mı? Tanımladıysanız nasıl tanımladınız? Ayrıca normal kasa diye kastetdiğiniz PC lerin işletim sistemleri nelerdir? Yazıcılar paylaşıma açık mı yoksa network yazıcısı mı?

Gönderildi : 23/07/2014 14:10

(@ArdaTasan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Normal kasalara bağlı yazıcıları tanımladım.

Kasaya bağlı yazıcılar ben firmaya başlamadan  önce tanıtılmıştı.Kendim tanımlamadım doğrusu.

Normal kasa dediğim kasalarda win7 pro işletim sistemi var.Yazıcılar paylaşıma açık.Network yazıcısı değiller. 

Gönderildi : 23/07/2014 16:00

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Arda Bey ;

Terminal Server a tanımlanan ve normal PC lere bağlı olan yazıcıların bağlantı portlarını kontrol etme şansınız var mı? Muhtemelen PC adı ile paylaşım üzerinden tanımlanmış ve PC adı değiştiyse bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Mümkünse yazıcıların olduğu PClere sabit IP verin ve Terminal Server üzerindeki yazıcıları \\192.168.1.10 şeklinde IP ile tanımlayın.

Gönderildi : 24/07/2014 12:19

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Arkadaşlar,

Windows 2008 r2 ye kullanıcıları thinclientlarla bağlamaktayım.

Server datacenterda duruyor.

Şirket içinde normal kasalara bağlı yazıcılardan thinclientlar uzakmasa üstünden çıktı gönderemiyor. 

Neyapabilirim acaba arkadaşlar? 

Merhaba,

Normal kasalarda terminal servera bağlanıyor mu ?

Yazıcılar Map mi edilmiş ? Yoksa paylaşımdan mı tanıtılmış ? Yoksa ethernet yazıcılar mı var ?

Yapınız hakknda detaylı bilgi verirseniz çözüm aşamasında yardımcı olabiliriz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/07/2014 17:52

(@ArdaTasan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bağlantı portları 515. Pc adı veya paylaşım adıyla tanımlama şansımız zaten yok.Terminal srv dışarıda olduğu için içeriye ip üstünden gelmek zorunda diye düşünüyorum.Terminal server üstündeki yazıcıları 192.168 şeklinde tanımlamamın faydası yok çünkü terminal server 

97.88......... şeklinde farklı bir lokasyonda ayrı bir ağda

ben kendi ofisimde içeride 192.168 li bir ağdayım.

Gönderildi : 07/08/2014 20:51

(@FuatYirmili)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

HP T410 Thinclient kullanıyorum yalnız yazıcıyı usb ile bağladığımda rdp üzerinden çıktı alamıyorum hata veriyor,print server kullanıyorum ama oda devamlı problem çıkarıyor.ne yapabliirm

Gönderildi : 01/10/2015 17:23

Paylaş: