Forum

Server 2008 Remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Remote Deskop Easy Prient Hakkında Yardım.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@AbdullahSELLiOG)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Benim sorunum şu ; Müşterim Epson LX-300+II yazıcı kullanıyor. Remote Deskop ile sunucuya bağlanıp Goplus programını kullanıyor. Dün'e kadar yazıcısından irsaliye dökebiliyordu. Ama bugün yazıcı sadece sol tarafı yazıyor. Sağ tarafa hiç bir şey yazmıyor. Kendi windowsum'dan yazıcı sınama sayfalarını tam alabiliyorum. Ancak uzak masa üstünden sınama sayfası almak istediğimde ise yine sol tarafa yazıyor. Yazdırma sunucu ayarlarında bizim irsaliye olarak belirlediğimiz kağıt ölçülerinin dışında letter boyutuna çektiğimde ise problem vermiyor. Tam sayfa yazıyor. Problemin Goplus tan kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü windows 2008 r2 foundation dan yazıcı sınama sayfası gönderdiğimde de sadece sol tarafı yazıyor. Çözüm Park'ta Fatih hocamızın W2008 Terminal Services Easy Printer Teknolojisi başlığı altında yayınlamış olduğu uygulamaları inceledim. Yalnız sonuc yine de değişmedi. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ? Teşekkürler...

Gönderildi : 12/07/2014 14:27

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Abdullah Bey;

Windows Update ler yapılmış durumda mı? Ayrıca yazıcı driver ını güncellemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 12/07/2014 19:54

(@AbdullahSELLiOG)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet oğuzhan bey windows updatelerin hepsini yaptım. 

Gönderildi : 16/07/2014 13:59

Paylaş: