Forum

Vpn Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@MetinTEMEL)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Değerli Çözümpark üyeleri; 

Çalıştığım işletmemde 1 merkez ofis ve 4 mağaza şubem bulunmakta.

Merkez ofiste server 2008 kullanıyoruz, AD ve DNS hizmeti ile gerekli kısıtlamaları kullanıp ofis işleyişini sağlayabiliyorum,

Şubeleri de Vpn aracılığı ile etki alanına dahil edip kısıtlamalar koymak ve dns sunucularını merkezdeki serverimiz olarak tanıtmak istedim fakat

şubelerden vpn olarak bağlanırken pptp protokolü ile bağlanabiliyorum, l2tp protokolünde cevap alamıyorum modemden gerekli portları açtım.

İnternet bağlantımızın da çok hızlı olduğu söylenemez, istediğim sadece Serverden GPO'ları çekip dns sorgusu yapmaları.

Modemim Cisco x3000 modeli, ne yaptıysam l2tp olarak giriş yapamadım, vpn bağlantısı için kullanabileceğim bir Üçüncü parti yazılım varsa önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 11/07/2014 14:13

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Metin Bey Merhaba ;

VPN tarafında IPSec VPN yapabilen uygun maliyetli router/modemleri şubelere koyup netbios paketlerini geçirecek şekilde yapılandırma yaparsanız yapı daha stabil ve kolay yönetilebilir olacak düşüncesindeyim. PPTP ile de istedikleriniz yapılabilir, PPTP ayarlarında Network tabında TCP/IP 'deki DNS leri merkezdeki DNS sunucunuzun IP adresini yazarsanız istediğiniz olacaktır diye düşünüyorum. 

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 12/07/2014 13:21

Paylaş: