Forum

Hp Proliant Ml150 G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Proliant Ml150 G5 Server 2008 Donma Kilitlenme sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@ugurtezgor)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Server Marka/Model    : Hp Proliant Ml150 G5

İşletim sistemi            : Server 2008 Enterprise Edition

Servis Paketi              : Service Pack 2 

Ram                          : 4Gb

İşlemci                      :  Quadcore Intel Xeon E5405, 2000 Mhz (6x333)

Üzerindeki  Sunucular : Mssql server 2008 r2, Apache 2.2 web server, file service

Problem                     : Sunucu süresi belli olmayan zamanlarda kilitleniyor (Donuyor) .

Son Kilitlenme zamanı : 05.05.2014 12:15:00 

Problem Ayrıntıları      : Örneğin 2 gün herşey normal 3. gün clientlerden erişilemiyor, uzak masaüstü yanıt vermiyor. Gidip servere bakıyorum login ekranında duruyor ve kapanma olmadan çalışmaya devam ediyor gözüküyor. Mouse oynatılabiliyor ancak login isimlerine tıkladığımda tepki vermiyor. Bu durumdayken hiçbir servis çalışmıyor. Http, Dosya servisi ve Sql ile erişemiyorum. Açma kapatma düğmesine basılı olarak kapatıyorum ve tekrar açıyorum herşey normal ancak yine 2 gün 3 gün sonra saati zamanı belirsiz bir şekilde aynı şekilde donuyor. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler. 

Gönderildi : 06/05/2014 15:03

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Cihaz üzerinde antivirüs yazılımı var mı? Detaylı bir virüs temizliği yapmanızı tavsiye ederim. 

Gönderildi : 06/05/2014 15:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

cihazın management portuna ip vererek ilo aracılığı ile donanım testleri yapmanızı öneririm öncelikle

Gönderildi : 06/05/2014 16:06

(@ugurtezgor)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim kaç gündür test ediyorum sistemi. Ne denediysem problem çözülmedi.

Ps'den ve ram yetersizliğinden şüpheleniyoruz ama malum server çok eski üzerindeki ram yeni nesil ramlerin çeyreği kadar ama onlardan daha pahalı 🙂 Yeni server topladım kendim kafama göre şimdilik sorun yok.. 

Gönderildi : 24/05/2014 11:53

Paylaş: