Forum

ağ parolası problem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ parolası problemi

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
524 Görüntüleme
(@tahsinsahin)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

kablosuz bir ağım var ve 1 adet sunucum var . bu kablosuz ağ ile sunucuya uzak masa üstü yapabiliyorum. Fakat sunucu da kurulu olan bir klasöre ulaşamıyorum. (Paylaşımda olmasına rağmen) ulaşmaya çalışıtğımda ağ parolasını girin diyor. Ama ben ağ parolası koymadım. daha sabaha kadar bir sıkıntı yoktu. Yardımcı olabilirmisini.z 

Gönderildi : 17/01/2014 17:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sunucu uzerindeki paylasıma erisme izni olan bir kullanıcı ve sifre ile erisebilirsiniz.

sunucularda paylasım sifresi olmaz , paylaşım açılırken hangi kullanıcıların hangi haklar ile kullanacagı belirlenir sadece 

Gönderildi : 17/01/2014 18:09

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sunucunun admin şifresini biliyorum onu deniyorum ama olmuyor. Benim makinam windows 8 bundan kaynaklı olabilir. 

Gönderildi : 17/01/2014 18:15

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Tahsin Bey ;

Sisteminizde domain yapısı yoksa karşı taraftaki PC nin adını ve kullanıcı adını yazarak bağlanmalısınız. Yani sunucunun adı SERVER olsun. Sunucu üzerindeki administrator kullanıcısının şifresi 1234 olsun. Bağlantı sırasında sizden kullanıcı adı ve şifre isterse SERVER\administrator şifreyi de 1234 olarak girmelisiniz. Deneyebilir misiniz? 

Gönderildi : 17/01/2014 19:01

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam denedim ama olmuyor. (Domain yapısı yok bu arada. )

Gönderildi : 17/01/2014 19:02

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

sunucu nun şifresi değişti mi?

Gönderildi : 17/01/2014 19:23

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

1 hafta önce değiştirmiştim. Eski şifreyi de yeni şifreyi de girerek denedim . şuanda zaten sunucuya 

Gönderildi : 17/01/2014 19:44

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhabalar,

Sunucu üzerinde  paylaşım açacaksınız hocam veyada Administrative Shared Yani \\ıp adresiniz\c$   olarak gireceksiniz ve burada sunucunuzdaki Account - Password yazacaksınız sorununuz hallolmuş olacaktır.

Gönderildi : 17/01/2014 21:46

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam klsöre vs açmıyorum. Zaten açık var ve 1 saat önceye kadar sorun yoktu.

Gönderildi : 20/01/2014 10:56

(@rasitdagda)
Gönderiler: 27
Trusted Member

windows 7 de ağ ve paylaşım merkezine girdiğin zaman gelişmiş ağ paylaşımını göster diye bir seçenek vardır. orada parola korumalı paylaşım diye bir seçenek var onu off yaptığın zaman düzeliyor. windows 8 de çok fazla uğraşmadım ancak onda da böyle bir seçenek olabilir. eğer yoksa dosyanın paylaşımını kapatıp baştan paylaşıma açmayı denemeni tavsiye ederim.

Gönderildi : 21/01/2014 12:20

Paylaş: