Forum

Terminal Server Kap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Kapanma Problemi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
630 Görüntüleme
(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle tüm ÇözümPark ailesinin parçası olan tüm arkadaşlara Sağlıklı, Problemlerin kolayca Çözümlendiği güzel bir gün diliyorum.

Windows 2003 server tabanlı bir terminal server olarak kullandığımız server son iki gündür kendi kendine kapanıyor.

Tekrar başlatıyorum. Açılış aşamaları normal bir şekilde gerçekleşiyor. Masaüstü de geliyor ama 1 dk geçmeden sistem otomatik olarak kapanıyor.

Kasa da power ışığının yanması dışında, ne raid yapısında ne de her hangi bir yerde bir ışık belirtisi yok.

Gerçi sorun raid yapısında olsa işletim sistemi başlamaz düşüncesi doğuyor. 

Network bağlantılarını çıkarıp tekrar denedim. Sistem yine açıldı, ancak sadece 1 dk fazla çalıştı.

Bu süreci logları incelemek için değerlendirmeye çalıştım. Ancak tam Yönet kısmından event loglara ulaşıyorken makina birden kapanıyor.

Aynı durum tüm açma girişimlerinde aynı şekilde gerçekleşiyor.

Konu ile ilgili önerilerinize ihtiyacım var.

Saygılar, 

Gönderildi : 23/11/2013 13:50

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

işlemci çok ısınıyor ve kapanıyor olabilir. bu arada sunucunuz fiziksel mi sanal ortamda mı ?

Gönderildi : 23/11/2013 14:48

(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uzun bir süre kapalı tutulduğu halde - dün 18:00 dan bugün 08:25 e kadar - aynı problem var. 

Server fiziksel ortamda.

Gönderildi : 23/11/2013 14:54

(@MihracSEZER)
Gönderiler: 4
New Member

Bir keresinde benzer bir durum benim de başıma gelmişti. Sorun garip ama UPS ayarlarıyla ilgiliydi. seri portan UPS ile sunucu arasında sağlanan iletişimde sunucu normal bir şekilde açılıyor fakat UPS ten gelen sinyal sonrası kendini tekrar kapatıyordu. UPS değişimi sonrasında sorun çözüme ulaşmıştı. Sizin yapınızda buna benzer bir durum söz konusu olabilir mi?

Gönderildi : 23/11/2013 17:35

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Güvenli modda açmayı deneyin. Aynı sorun devam ederse işlemci vey anakarttan yapabilir. Fakat kapanmazsa güvenli moddayken iyi bir anti virüs kullanarak tüm sistemi taratin.

Gönderildi : 28/11/2013 05:15

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Serverin Power supply ini değiştirip deneyebilirsiniz, daha önce başıma geldi, power supply arızalarından dolayı bu tip kapanmalar çok oluyor.

Gönderildi : 03/12/2013 13:31

Paylaş: