Forum

Windows Server DNS ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server DNS işlemleri Yardım

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@MertBeyoglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi akşamlar,

Forumunuzu yeni keşfettim. Diğer sunucu ve benzeri forumları baktığımda en kaliteli forumların benim açımdan ilk sırada yer alıyor.

[img] [/img]

Neyse lafı uzatmadan sorunuma geçeyim.Arkadaşlar  4 gündür aramadığım yer kalmadı. Fakat nerede hata yaptığımı bir türlü çözümleyemedim.

Şu anda bir oyun yöneticisi yazıyorum.Windows Server 2012 R2 işletim sistemini kullanıyorum. Yazılan programda videolar, dosyalar ve php sayfaları var. Etkileşimli olması açısından, kendim 0'dan bir domain oluşturup bunu yazılan application ile etkileşimli yapmaya çalışıyorum.  Örneğin www.abc.com adında bir domain oluşturmaya çalışıyorum. Local'de bir sıkıntı çıkmıyor DNS'de Zone kayıtlarını ayarladığımda. Fakat benim kendi ağımda olmayan biri dışarıdan biri www.abc.com' a bağlanamıyor. İp adresim şu anda sabit.  Modemdeki portlarıda ip adresime yönlendirdim. Yanlış yaptığım yer araştırmalarıma göre DNS olaylarında yardımcı olma imkanınız varsa gereken her türlü bilgiyi verebilirim. 

İyi Akşamlar. 

Gönderildi : 23/11/2013 05:06

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Disaridan aldigin alan adinin ns kayidi icin bir a kayidi actin mi. o kayit ipsi senin modemin sabit dis bacak ipsini gosteriyormu

disaridan 53 portuna telnet cekebiliyormusun 

Gönderildi : 23/11/2013 19:20

(@MertBeyoglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Disaridan aldigin alan adinin ns kayidi icin bir a kayidi actin mi. o kayit ipsi senin modemin sabit dis bacak ipsini gosteriyormu

disaridan 53 portuna telnet cekebiliyormusun 

Serkan bey, benim sorunum orada başlıyor. Dışarıdan alan adı almadan yapmaya çalışıyorum. Sayfalarca  yazı okudum, denedim. Hemen hemen işletim sistemini 7-8 kere baştan kurdum. Çok iyi fiyata domain kayıt yapan kaliteli firmalar var ama kendim oluşturmaya çalışıyorum. Ek ip vs. ne gerekliyse alırım ama kendim oluşturduğum zaman daha kaliteli olacağına inanıyorum. 

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.  

Gönderildi : 23/11/2013 20:05

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Disaridan alan adi almadan public dns ler sizin alanadinizi kayit etmezler. Bu nedenle ben su anda oturum actigim bilgisayardan sizin alan adinizi cozemem

Gönderildi : 26/11/2013 11:22

Paylaş: