Forum

ağ işletmenliği ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ işletmenliği ve haberleşme laboratuarı kuruyoruz

17 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

okulumuzda ağ işletmenliği ve haberleşme laboratuarı kuruyoruz. Burada

Bulut sistemi,

Ağ yönetimi,

Mobese kontrol 

Voip haberleşme

Cep telefonu haberleşme

işlemlerini gerçekleştireceğiz  Böyle bir lab. için neler gerekir. Ayrıntılı olarak bilgilendirirseniz seviniriz

Gönderildi : 05/11/2013 22:03

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Kamil Bey Merhaba ;

Bulut sisteminden kastınız private cloud sistemi ise sanallaştırmaları yapacağınız sunuculara ihtiyacınız olacak. Bu sunucular cluster yapılarında çalışacaksa storage sistemlerine gereksinim duyacaksınız. Ağ yönetimi için firewall, monitoring yazılımları, Active Directory ve DNS,DHCP sistemleri için çalışacak cihaz/sunuculara ihtiyacınız olacak.VOIP haberleşme için VOIP Gateway cihazlarına ya da VOIP destekli modemler işini görecektir. Tabi bu kadar sistemin yedeklerinin tutulacağı yedekleme ünitelerini es geçmemek gerek.

Gönderildi : 05/11/2013 23:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam bunları madde madde hatta alacağımız parçaların marka ve özellikleri de lazım olacak. Daha ayrıntılı bilgi alabilirsek seviniriz

Gönderildi : 06/11/2013 20:45

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

İstediğiniz şey için proje hazırlamak gerekiyor. Profesyonel destek almanızda fayda var. Sonuçta yüklü bir yatırım olacak ve ezbere konuşmak doğru olmaz. Keşif yapılması gerekiyor. Yani profesyonel bir hizmet almanızı tavsiye ederim. 

Gönderildi : 06/11/2013 20:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam projeyi hazırlıyoruz. Öncelikle yapacağımız proje için gerekli olan donanım ve yazılım malzemesine ihtiyacımız neler onu belirlemeye çalışıyoruz. Bazı kurumların fikirlerini alıyoruz. Sizlerinde fikirlerini almak istedik. Arkadaşlar ayrıntılı olarak fikir verirlerse çok iyi olur. Hatta böyle bir çalışması olan arkadaşımız varsa hangi malzemelerin lazım olduğunu yazarsa çoooooooook seviniriz

Gönderildi : 06/11/2013 21:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Acil kullanılacak donanım parçalarına ihtiyacımız var. Yardımlarınız o kadar önemli ki anlatamam::::))))))

Gönderildi : 06/11/2013 23:10

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Çok genel başlıklarda ayrıntı vermeden ayrıntılı bilgi istiyorsunuz. Bu maddelerin her birisi ile ilgili forumda bilgi bulabilirsiniz böylece yapmak istediklerinizi şekillendirebilirsiniz. Buradan sayfalar sürecek tanımlama yapılmasını arkadaşlardan beklemeyin. Hangi sunucu, switch, santral yada sip device, router cevaplarını yapılmak istenenin ayrıntılı projelendirilmesi, sizi dinleme cevaplandırabilir. Donanım listesi çok çeşitlenebilir yani. Bir çözüm ortağından yerinde inceleme ve projelendirme talep ediniz. Birkaç teklif ile de uygulama elemelendirmesine gidebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2013 23:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam ne isteyeceğimizi bilelim diye siz değerli arkadaşlarıma danışıyorum. Böyle bir lab. kuran varsa tecrübelerini bizimle paylaşsdın istiyorum. Temel donanım parçaları neler onu öğrenmek istiyorum. Sunucu ile ip telefon kontrolu nasıl yapılır, Mobese kamera kontrolü nasıl yapılır, Cep telefonu haberleşmesi nasıl gerçekleşir bize yabancı konular. Konu ile ilgili olarak bilgi almak isityorum. Yardımınıza ihtiyacım var

Gönderildi : 07/11/2013 11:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

forumdaki arkadaşlardan böyle bir çalışma yapan yokmu acaba. Süremiz çok kısıtlı. 

Gönderildi : 08/11/2013 13:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sunucu nasıl olmalı

Gönderildi : 08/11/2013 19:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ip telefon için hangi sistem kullanılmaılı

Gönderildi : 09/11/2013 16:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Burada biraz daha detay vermeniz durumunda insanlar daha iyi tavsiyelerde bulunacaktır. İstekleriniz biraz açıklama gerektiriyor sektörde bir işi 50 farklı şekilde yapmak mümkün. Biraz daha kapsamı genişletirseniz iyi olur.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2013 21:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Konu hakkında bizde tam anlamıyla bilgi sahibi değiliz.

Amacımız okulda ip telefonların birbirleriyle iletişimi ve kontrolünü sağlayan bir yapı oluşturmak, Mobese kameralarını kontrol etmek ve istendiğinde istenilen ortamdan görebilmek, veri, program, videoların paylaşıldığı bulut sistemi oluşturmak. Bununla ilgili gerekli donanımlar ne olabilir. Bunu öğrenmeye çalışıyoruz. 

Gönderildi : 09/11/2013 23:03

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

hizli aksiyon almak istiyorsaniz buradan sormak yerine mobese ve ip telefon kuran firmalarla iletisime gecin. size bir proje cikarirlar sonrasinda bu proje uzerinden gerekli donanim ve pazarlik icin diger firmalarla gorusursunuz.

Gönderildi : 10/11/2013 12:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çok doğru hocam. izmirde bununla ilgili firma bulamadık. onun için sizlerin değerli fikirlerine başvuruyoruz. özellikle bu sistemi çalıştıran arkadaşlar yardımcı olur diye buraya yazıyoruz

Gönderildi : 10/11/2013 13:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

iptelefon ve ip kamera ile sunucu arasında getway kullanılabiliyormu. getway ile bu iş yapılabilirmi

Gönderildi : 11/11/2013 12:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Şu anda tam ne istediğiniz belli değil öneriye göre gideceksiniz. Bence Sponsor olan Argeteknoloji ve Piramit bilgisayar gibi bir firma ile görüşerek görüşme talebinde bulunun size en azından yol gösterirler ve siz buna göre ne alacağınıza karar verirsiniz. Bu durumda en azından fikir sahibi olur piyasa fiyat araştırması yaparsınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/11/2013 00:16

Paylaş: