Forum

Gpo ile client pc l...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Gpo ile client pc lere program yükleme hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@hasanozil)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkdaşlar ,

Dc de var olan bir ou ya ait yeni bir gpo oluşturdum. bu gpo da ou içinde yer alan kullanıcılar için winzip msi programını kullanıcılar logon olduktan
sonra kurmak için bir gpo senrayosu oluşturdum. winzip msi dosyasını serverdeki clientlerinde ulaşabileceği netlogon klasörüne kopyaladıktan sonra
gpo üzerinde düzenle diyerek *kullanıcı yapılandırması* ilkeler *yazılım ayarları*yazılım yüklemesi seçeneklerini takip ettikten sonra yazılım yüklemesi
diyerek, yeni paket , daha sonra netlogon klasörünün içindeki winzip.msi dosyasını gösterdim. yazılım dağıt seçeneklerinde de *atanmış* dedim. daha sonra dağıtım seçeneklerinden de *bu uygulamayı oturum açma sırasında yükle dedim. daha sonra gpupdte /force ettikten sonra client restart yaptım.
fakat client bilgisayarda , oturum normal bir şekilde açıldı. yani yazılımı yüklemedi. nerde hata olabilir ? gpo yu bilgisayar konfigürayonu şeklinde de düzenledim onda da sonuç aynı. nerde hata olabilir ?

kolay gelsin . 

Gönderildi : 05/11/2013 19:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

kullanıcı yapılandırması değil , bilgisayar yapılandırılması altında bu policy i hazırlamanız gerekiyor

ve bilgisayarların oldugu OU'ya assign etmeniz gerekiyor 

Gönderildi : 05/11/2013 19:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

https://www.cozumpark.com/windows-server-2012-r2-uzerinde-group-policy-management-ile-software-deployment/

https://www.cozumpark.com/group-policy-kullanarak-exe-uygulama-kurulmasi/

Bu ileti 3 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2020 17:47

Paylaş: