Forum

Qnap cihaza Vbullet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap cihaza Vbulletin Forum Kurmak

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@BerkBoraTekin)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Qnap cihazıma vbulletin forum kurdum ancak host ettiğimde açılmıyor.Yükleme yapıyor ancak (ipadresim/forum/activity.php) açılmıyor.Bunun sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 30/08/2013 17:25

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Kurulum yaparken alan adı bölümüne ip adresinimi yazıyorsunuz yoksa alan adını mı.

Gönderildi : 01/09/2013 08:34

(@BerkBoraTekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

www.domainadim.com yaziyorum ancak yükleniyor diyor ama acilmiyor localde sadece ipadresim/forum yazdigimda hemen aciliyor

Gönderildi : 01/09/2013 13:43

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Hocam sorununuz dns sorunu yada Vbullettindeki domain bölümünü hatalı doldurdurmanızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca Vbullettin önceden lisanslıydı lisans bölümüne URL giriliyorsa ip adresini yazmış olabilirsiniz.

Gönderildi : 01/09/2013 16:04

(@BerkBoraTekin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediklerinizi kontrol ettim ve uyguladım. Ancak DNS sorunu olsa idi daha önce aynı domain ile oluşturduğum web sayfalarınıda açmazdı ama yönlendirmem de sıkıntı olmadığını düşünüyorum.Vbulletin domain bölümü derken nereden bahsediyorsunuz? Ayrıca vbulletin forum Url kısmından ip adresi yazıyordu onu değiştirdim domainadımı yazdım bu sefer (www.domainadım.com/forum olarak local den bağlandı ama internetten yüklenemiyor yine)...

Gönderildi : 02/09/2013 17:27

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

peki domain adresinize dışarıdan telnet olabiliyormusunuz kontrol edebilir misiniz?

komut satırından telnet ipadresiniz -80

Gönderildi : 02/09/2013 18:43

Paylaş: