Forum

Active Directory se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory server r2 2008 64 bit win8 policy sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@onurkarakaya)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

iyi günler;

Active Directory server r2 2008 64 bit üzerinde kurulu ve explorer 9 yüklü.

win8 64 bit pro client pc de explorer 10 kurulu. server 2008 deki explorer 10 yaptığım zaman policy deki internet explorer maintenance yok oluyor. hiç bir ayar yapamıyorum ozaman. tekrar explorer 9 yaptığım zaman internet explorer maintenance geriye geliyor. win8 client policy alıyor fakat proxy yapılandırma ayarlarında yaptığım değişiklikleri policy olarak almıyor. kullanıcıda yapmak istediğimde internetini yasaklamak.

Gönderildi : 29/08/2013 19:20

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, aşağıdaki linkten Administrative Templates for Windows Internet Explorer 10 filenı indirerek GPO üzerinden internet Expolorer ayarlarını yapabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36991  

Gönderildi : 30/08/2013 15:09

(@onurkarakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ersin bey

cevapladığınız için teşekkür ederim.

Ben Server r2 2008 update yaptım explorer 10 oldu . bu işlemi update yapmadan önce mi yapayım yoksa yaptıktan sonra mı? şuan yaptığım için internet explorer maintenance yok.

Gönderildi : 01/09/2013 02:01

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Onur Bey Merhaba,

İnternet Explorer 10 ile alıskın oldugumuz maintance menüsü secenekleri yerine bu işlemi User Configuration\Preferences\Control Panel Settings\Internet Settings menusu üzerinde sağ tıklayarak new komutuyla yenı ayarları oluşturuyorsunuz. Eger bu bolumde ınternet Explorer 10 goremıyorsanız yukarıdakı verdıgım lınkten yararlanabılırsınız.

Eger alıskın oldugumuz maıntance tabını kullanmaya devam etmek ıstıyorsanız, IE9 yuklu bır makınaya RSAT tools yukleyerekde ıslemlerınızı yapabılırsınız. 

Saygılarımla 

Gönderildi : 03/09/2013 00:56

(@onurkarakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ersin bey;

ilginiz için teşekkür ederim ederim.

User Configuration\Preferences\Control Panel Settings\Internet Settings menusu üzerinde sağ tıklayarak new komutuyla yenı ayarları oluşturdum . eskiden maintance olarak eklediğim izin verdiğim 50 web sitesi vardı bunları da sık kullanılanlara eklemiştim. peki sizin söylemiş olduğunuz bu yöntemle nasıl yapıcaz bu işlemleri. çünkü update yaptım ve maintance yok oldu.

Gönderildi : 03/09/2013 17:51

Paylaş: